letiště Berlín

Letiště Berlín

autor: | Kvě 23, 2022 | 0 komentářů

  • Web letiště Berlín >> https://ber.berlin-airport.de/en.html
  • Odlety >> ZDE
  • Přílety >> ZDE
  • Wi-fi zdarma 
  • Na letišti najdete mnoho restaurací, fast-foodů, Burger king, Starbucks. Najdete zde také supermarket.
     

Berlínské letiště má název podle bývalého starosty Západního Berlína a západoněmeckého kancléře Willyho Brandta.

Až do roku 1995 byla součástí Berlína čtyři letiště (letiště Berlín-Tempelhof, letiště Berlín-Tegel, letiště Berlín-Schönefeld, letiště Berlín-Gatow). Tři z nich se nacházela v západní části Berlína, a jedno ve východní části. Dnešní rozšířené letiště Berlín-Braniborsko, známé jako letiště BER, je rozšířeným letištěm Schönefeld. V dnešní podobě funguje letiště od října roku 2020 a stalo se patnáctým nejrušnějším letištěm na světě. Letiště sídlí 18 kilometrů od centra Berlína, v oblasti se 6 miliony obyvatel, což mělo za následek mnoho žalob a následných odškodnění kvůli hluku a otřesům. Letiště má kapacitu 46 milionu cestujících za rok.

Letiště má dva terminály, třetí slouží výjimečně

Letiště BER disponuje dvěma terminály, k oběma je možné přijet autobusem nebo vlastním vozidlem. Terminály poskytují bezbariérový přístup a možnost parkování.

Chystáte se do Berlína ? 7 Tipů, co musíte v Berlíně vidět  ZDE

Dvě paralelní dráhy

Letiště Berlin Brandenburg má dvě paralelní dráhy. S rozestupem 1 900 metrů to umožňuje nezávislé letové operace bez rušení turbulencí v brázdě.

Severní dráha BER je původně jižní dráhou starého letiště Schönefeld a je v provozu již od 60. let 20. století. Dráha byla přizpůsobena nynějším standardům.

 

Vyhlídková plošina

Dříve mělo letiště k dispozici vyhlídkovou věž, ta byla zbořena a nahradila ji vyhlídková plošina. Po letišti se pořádají prohlídky s průvodcem, ovšem u vyhlídkové plošiny se zastaví většina návštěvníků letiště. Vyhlídková plošina nabízí úchvatný pohled na přistávající a vzlétávající letadla. Je otevřena denně 9 do 17 hodin a je zpoplatněna.

Kromě plošiny jsou součástí letiště kavárny, restaurace, obchody, služba mobility., která je bezplatná. Pro cestující je také připraven VIP salonek a VIP servis.

Důležité odkazy pro cestování po Berlíně:

Ubytování v Berlíně: ZDE

Visit města: https://www.visitberlin.de/en 

Doprava: https://www.bvg.de/de

Letenky: ZDE

Restaurace ve městě Berlín: https://www.pgfoodies.com/clanek/20/tipy-kam-v-berline-na-jidlo-kavu-a-neco-pekneho

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This