Krakow Letiště

Letiště Krakow: rychlost a komfort vítězí

autor: | Čvc 31, 2021 | 0 komentářů

Většina cestujících do Krakowa přiletí na mezinárodní letiště Jana Pavla II. Leží cca 15 km od centra města – letiště se tak dá považovat jako vstupní brána. Pokud jste si vybrali za přepravu vlak, budete tu za pouhých 20 minut.

 

Kompaktní systém je pro cestující velmi pohodlný

 

Přílety i odlety jsou ve stejné budově terminálu. Rozmístění je pozoruhodné a ubývá tím spoustu starostí s proclením. Můžete být tím pádem odbaveni daleko snadněji a nemusíte nikde ztrácet svůj drahocenný čas.

 

Nechybí zde ani nákupní centrum, které umožňuje návštěvníkům nakoupit to, co zrovna potřebují. V obchodě Galerie Krakowska si udělejte oddych a prostudujte si příručku, vyřešte základní věci, včetně financí i třeba jídla.

 

Když je to možné, předem se připravte na následující body. Zjednoduší vám to život a let proběhne bez komplikací.

 

  • naučte se zacházet s polskou hotovostí: směna peněz, používání bankomatů, debetních a kreditních karet
  • orientace: kde se občerstvit, kde získat kartu KrakowCard – umožňuje vstup do mnoha klíčových muzeí a neomezenou dopravu v autobusech a tramvajích

 

Jak to na letišti funguje?

 

Letadla vás nedopraví přímo do budovy terminálu. Jsou k tomu určené kyvadlové autobusy. Na jednu stranu, je to dobře, protože to urychlí prostupnost chodeb v rušnějším období. Autobusem jste v terminálu za pouhé 2-3 minuty.

 

Po vstupu do terminálu vám jasné značení v polštině i angličtině napoví, kam se zařadit do fronty (v zásadě EU nebo i mimo EU) a kde jsou toalety. Čekárna je čistá a moderní, pasy jsou zpracovávány bez prodlev a jiných potíží. Měli byste být zkontrolováni do 15 minut.

 

Pasová hala vede přímo do prostoru pro výdej zavazadel. Existuje jich pět a budete muset zjistit, kam si pro ně přijít. Slouží k tomu informační obrazovka ukotvená na stropu vedle vchodu.

 

About Pavla Z.
Share This