vánoční trhy krakov

Vánoční trhy Krakov 2023

autor: | Lis 15, 2023 | 0 komentářů

Advent se pomalu blíží a s ním i oblíbené období vánočních trhů. Mezi jedny z nejvyhlášenějších se řadí ty v polském Krakově konající se v krásných kulisách Starého města. Spojte adventní výlet s poznáním historické části města a užijte si skvělý víkend v předvánočním Krakově.

Kde se v Krakově konají nejlepší vánoční trhy?

Adventní trhy naleznete v Krakově na vícero místech. Hlavní vánoční trh se každý rok koná na známém náměstí Rynek Glowny uprostřed města. Jedná se o nejnavštěvovanější trh v Krakově. Pravidelně sem ve vánočním čase míří tisíce turistů z Polska, Slovenska a Česka. Těšit se zde můžete až na 100 stánků. Jelikož se tyto trhy konají v samotném jádru historického centra, je ideální jeho návštěvu spojit s prohlídkou památek. 

Další vánoční trhy lze nalézt na různých menších náměstích napříč celým městem, a to včetně sídlišť, kde ovšem narazíte pouze na pár stánků. 

Hledáte ubytování ve městě Krakov? Nejlepší nabídky najdete ZDE

vánoční trhy krakov

Kdy se v Krakově konají vánoční trhy 2023?

Trhy se veřejnosti otevřou poslední týden v listopadu a končí po Vánocích. Pár stánků pro potěšení příchozích zůstává otevřeno i v lednu.  

Vánoční trhy Krakov 2023 se konají:

  • od 25.11.2023 do 2.1.2024. 

Co se týče otevírací doby, většina stánků je otevřena od 10:00 do 20:00. Stánky nabízející občerstvení, jídlo a alkohol obvykle zavírají až ve 22:00.

Co koupíte na vánočních trzích v Krakově?

Vánoční trhy v Krakově si pro vás každoročně připravují širokou nabídku lákavého zboží. Těšit se můžete na širokou škálu věcí od rukodělných výrobků, keramiky, vánočních ozdob, dárků a hraček až po zimní oblečení nebo oblíbené balené potraviny a tradiční nápoje. 

Největší fronty však vždy bývají u stánků s jídlem a občerstvením. Vánoční trhy v Polsku byste neměli opustit bez toho, aniž byste ochutnali tradiční polské pirožky, uzený sýr a mnoho variací na grilované maso. Ne nadarmo jsou trhy v Polsku označovány za ty, na kterých se nejlépe občerstvíte.  

Většina stánků nepřijímá platební karty, a tak je třeba se vybavit hotovostí, tedy tzv. polskými zlotými. 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This