Vyberte stránku

Letiště v Athénách

autor: | Pro 9, 2021 | 0 komentářů

Athény – hlavní město Řecka, naleznete na poloostrově Attika, nedaleko Sarónského zálivu. Patří mezi jedno z nejstarších měst světa. V minulosti se jednalo o velmi mocný městský stát a kolébku západní civilizace. Každoročně do města zavítá velké množství návštěvníků, které do těchto míst láká celá řada zachovalých, historických pamětihodností. Do města se můžete vydat po souši, po moři nebo vzdušnou čarou.

Athénské letiště

Jedná se o mezinárodní letiště, které patří v Řecku zároveň i mezi nejrušnější. Nachází se nedaleko města. Svoji základnu zde mají domácí letecké linky, ale využívají jej i letecké společnosti zahraniční. Na letišti přistávají lety ze všech významných evropských měst. Směřuje sem však i několik linek z dalších kontinentů. Kromě toho funguje letiště jako významné přestupní centrum.

Letištní terminály

Nacházejí se zde dva terminály – hlavní a satelitní. Oba spojuje tunel vedoucí v podzemí (pohyblivý chodník) a další možností je pak chodník nadzemní. Nejčastěji se využívá terminál hlavní (má dvě haly), satelitní je pak určen pouze pro hlavní cestoví sezónu (dvě patra – přílety a odlety).

Letištní služby

Během čekání na odbavení a odlet můžete využít některé z nabízených letištních služeb. Jedná se o Wifi zdarma po dobu 45 minut. Po uplynutí časového limitu se lze opakovaně přihlásit. Občerstvení poskytuje velké množství restaurací barů a kaváren. Využít můžete také možnost uložení zavazadel do úschovny. K dispozici jsou směnárny a bankomaty.

Doprava z letiště do Athén

Pokud neberete athénské letiště pouze jako přestupní stanici, ale chystáte se na návštěvu města, dostanete se na něj z letiště několika různými způsoby. Nejrychleji je to samozřejmě metrem, které má pro odjezd intervaly v časovém rozestupu 20 minut. Další možností jsou expresní autobusové linky odjíždějící v časových intervalech asi 10 minut. Z letiště míří do města i příměstský vlak.

Share This