Letiště v Athénách

autor: | Pro 9, 2021 | 0 komentářů

Athény – hlavní město Řecka, naleznete na poloostrově Attika, nedaleko Sarónského zálivu. Patří mezi jedno z nejstarších měst světa. V minulosti se jednalo o velmi mocný městský stát a kolébku západní civilizace. Každoročně do města zavítá velké množství návštěvníků, které do těchto míst láká celá řada zachovalých, historických pamětihodností. Do města se můžete vydat po souši, po moři nebo vzdušnou čarou.

Athénské letiště

Jedná se o mezinárodní letiště, které patří v Řecku zároveň i mezi nejrušnější. Nachází se nedaleko města. Svoji základnu zde mají domácí letecké linky, ale využívají jej i letecké společnosti zahraniční. Na letišti přistávají lety ze všech významných evropských měst. Směřuje sem však i několik linek z dalších kontinentů. Kromě toho funguje letiště jako významné přestupní centrum.

Letištní terminály

Nacházejí se zde dva terminály – hlavní a satelitní. Oba spojuje tunel vedoucí v podzemí (pohyblivý chodník) a další možností je pak chodník nadzemní. Nejčastěji se využívá terminál hlavní (má dvě haly), satelitní je pak určen pouze pro hlavní cestoví sezónu (dvě patra – přílety a odlety).

Letištní služby

Během čekání na odbavení a odlet můžete využít některé z nabízených letištních služeb. Jedná se o Wifi zdarma po dobu 45 minut. Po uplynutí časového limitu se lze opakovaně přihlásit. Občerstvení poskytuje velké množství restaurací barů a kaváren. Využít můžete také možnost uložení zavazadel do úschovny. K dispozici jsou směnárny a bankomaty.

Doprava z letiště do Athén

Pokud neberete athénské letiště pouze jako přestupní stanici, ale chystáte se na návštěvu města, dostanete se na něj z letiště několika různými způsoby. Nejrychleji je to samozřejmě metrem, které má pro odjezd intervaly v časovém rozestupu 20 minut. Další možností jsou expresní autobusové linky odjíždějící v časových intervalech asi 10 minut. Z letiště míří do města i příměstský vlak.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Casa Mila Barcelona

Casa Mila Barcelona

Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

Share This