Modré jeskyně

Modré jeskyně Zakynthos

autor: | Čvc 16, 2023

Na ostrově Zakynthos patří Modré jeskyně mezi velká turistická lákadla a také se jedná o nejkrásnější přírodní památky, které se na ostrově nacházejí. Naleznete je na severním pobřeží ostrova, na východě mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari a pak na západě nedaleko vesnice Volimes.

Zajímavosti o jeskyních

Jeskyně tvoří světlé vápencové skály. Čistou vodou do těchto míst pronikají sluneční paprsky a moře zde září nádhernou modrou barvou.

Jeskyně vznikly díky působení mořské vody na měkčí strukturu místních skal vápencového původu. Tento proces probíhá už několik tisíc let. Jak na útesy působí eroze, vytvářejí se v nich tunely a jeskyně. Nejrůznější odstíny modré se zde objevují především díky světlým vápencovým stěnám a slunečním paprskům, které pronikají skrz průzračně čisté mořské vody.

Vzhledem k tomu, že jeskyně neustále přitahují velké množství turistů, je ideální dobou pro návštěvu brzké ráno nebo dopolední čas.

Zakynthos modré jeskyně

 

Jak se k jeskyním dostat?

Z pevniny to bohužel nejde. K jeskyním se dostanete pouze po moři. Pokud to půjde, tak ideální volbou je menší motorový člun, díky kterému se snadno do některých z jeskyní dostanete. Z nedalekých přístavů k jeskyním vyplouvají menší čluny. Jejich kapitáni vás nechají se v jeskyních vykoupat a také jsou časově daleko flexibilnější, než organizované zájezdy většími loděmi. Velmi populární je také potápění v místních vodách.

Pláž Navagio

Využijete-li některý z organizovaných zájezdů, můžete se také těšit na zastávku na pláži Navagio, která se nachází nedaleko. Tato pláž patří na Zakynthosu mezi nejkrásnější. Pokud se budete chtít na pláži vykoupat, vezměte si s sebou boty do vody. Její povrch tvoří drobné bělavé kamínky. Také voda je zde trochu studenější, neboť je zde strmější mořské dno a větší hloubka. Ale zase si dobře zaplavete.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This