Modré jeskyně

Modré jeskyně Zakynthos

autor: | Čvc 16, 2023

Na ostrově Zakynthos patří Modré jeskyně mezi velká turistická lákadla a také se jedná o nejkrásnější přírodní památky, které se na ostrově nacházejí. Naleznete je na severním pobřeží ostrova, na východě mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari a pak na západě nedaleko vesnice Volimes.

Zajímavosti o jeskyních

Jeskyně tvoří světlé vápencové skály. Čistou vodou do těchto míst pronikají sluneční paprsky a moře zde září nádhernou modrou barvou.

Jeskyně vznikly díky působení mořské vody na měkčí strukturu místních skal vápencového původu. Tento proces probíhá už několik tisíc let. Jak na útesy působí eroze, vytvářejí se v nich tunely a jeskyně. Nejrůznější odstíny modré se zde objevují především díky světlým vápencovým stěnám a slunečním paprskům, které pronikají skrz průzračně čisté mořské vody.

Vzhledem k tomu, že jeskyně neustále přitahují velké množství turistů, je ideální dobou pro návštěvu brzké ráno nebo dopolední čas.

Jak se k jeskyním dostat?

Z pevniny to bohužel nejde. K jeskyním se dostanete pouze po moři. Pokud to půjde, tak ideální volbou je menší motorový člun, díky kterému se snadno do některých z jeskyní dostanete. Z nedalekých přístavů k jeskyním vyplouvají menší čluny. Jejich kapitáni vás nechají se v jeskyních vykoupat a také jsou časově daleko flexibilnější, než organizované zájezdy většími loděmi. Velmi populární je také potápění v místních vodách.

Pláž Navagio

Využijete-li některý z organizovaných zájezdů, můžete se také těšit na zastávku na pláži Navagio, která se nachází nedaleko. Tato pláž patří na Zakynthosu mezi nejkrásnější. Pokud se budete chtít na pláži vykoupat, vezměte si s sebou boty do vody. Její povrch tvoří drobné bělavé kamínky. Také voda je zde trochu studenější, neboť je zde strmější mořské dno a větší hloubka. Ale zase si dobře zaplavete.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This