Modré jeskyně

Modré jeskyně Zakynthos

autor: | Čvc 16, 2023

Na ostrově Zakynthos patří Modré jeskyně mezi velká turistická lákadla a také se jedná o nejkrásnější přírodní památky, které se na ostrově nacházejí. Naleznete je na severním pobřeží ostrova, na východě mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari a pak na západě nedaleko vesnice Volimes.

Zajímavosti o jeskyních

Jeskyně tvoří světlé vápencové skály. Čistou vodou do těchto míst pronikají sluneční paprsky a moře zde září nádhernou modrou barvou.

Jeskyně vznikly díky působení mořské vody na měkčí strukturu místních skal vápencového původu. Tento proces probíhá už několik tisíc let. Jak na útesy působí eroze, vytvářejí se v nich tunely a jeskyně. Nejrůznější odstíny modré se zde objevují především díky světlým vápencovým stěnám a slunečním paprskům, které pronikají skrz průzračně čisté mořské vody.

Vzhledem k tomu, že jeskyně neustále přitahují velké množství turistů, je ideální dobou pro návštěvu brzké ráno nebo dopolední čas.

Zakynthos modré jeskyně

 

Jak se k jeskyním dostat?

Z pevniny to bohužel nejde. K jeskyním se dostanete pouze po moři. Pokud to půjde, tak ideální volbou je menší motorový člun, díky kterému se snadno do některých z jeskyní dostanete. Z nedalekých přístavů k jeskyním vyplouvají menší čluny. Jejich kapitáni vás nechají se v jeskyních vykoupat a také jsou časově daleko flexibilnější, než organizované zájezdy většími loděmi. Velmi populární je také potápění v místních vodách.

Pláž Navagio

Využijete-li některý z organizovaných zájezdů, můžete se také těšit na zastávku na pláži Navagio, která se nachází nedaleko. Tato pláž patří na Zakynthosu mezi nejkrásnější. Pokud se budete chtít na pláži vykoupat, vezměte si s sebou boty do vody. Její povrch tvoří drobné bělavé kamínky. Také voda je zde trochu studenější, neboť je zde strmější mořské dno a větší hloubka. Ale zase si dobře zaplavete.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This