laganas zakynthos

Pláž Navagio s rezavějícím vrakem lodi

autor: | Kvě 8, 2022 | 0 komentářů

Pláž je součástí řeckého ostrova Zakynthos, jehož vytváří dominantu. Bývá považována nejen za nejkrásnější, ale i nejvíce fotogenickou pláž ostrova, možná i celého Řecka. Vydat se k ní musíte do severozápadní části ostrova. Během sezóny na ní potkáte velké množství návštěvníků.

 

Historie pláže

Pláž proslavily nejen její krása, ale také starý vrak lodi, který se na ní nachází. Loď jménem  Panagotis do těchto míst vyvrhlo moře po té, co koncem 20, století v těchto místech ztroskotala. Před svým ztroskotáním loď, s největší pravděpodobností, sloužila pašerákům. Proto bývá někdy toto místo nazýváno „Pašerácká zátoka“.

 

Na pláž jenom na lodi

Chcete-li se na pláž dostat, musíte si pronajmout loďku nebo si zaplatit pravidelnou plavbu. Pláž je totiž přístupná pouze z moře, autem ani jiným dopravním prostředkem se k ní nedostanete. Přímo k vraku ztroskotané lodi vyrážejí pravidelně lodě z přístavu Porto Vromi, který se nachází v západní části ostrova. Z tohoto přístavu vyplouvají spíše malé výletní lodi. Další možností je přístav Agios Nikolaos rozkládající se v severovýchodní části ostrova, nebo mys Skinari v severním cípu ostrova. Pokud si chcete pláž užít v klidu, vypravte se na ni s prvními slunečními paprsky nebo potom později odpoledne. Během dne ji totiž zaplní velké množství návštěvníků.

Pláž je pokrytá zářivě bílými drobnými kamínky a omývá jí průzračně křišťálová voda.

Mezi další zajímavá místa, do kterých se podíváte díky placenému výletu, patří Modré jeskyně tvořené světlými vápencovými skalami a vhodné pro potápění, nebo sirná pláž Xigia – úzká zátoka, ve které se nacházejí léčivé sirné prameny.

Pro koupání zde si pořiďte obuv do vody, neboť místní pláž tvoří drobné bělavé kamínky, které se dostanou všude. Mořský břeh je strmější, voda studenější a chcete-li si zaplavat, tak uvítáte i větší hloubku.

Důležité odkazy pro cestování po Zakynthosu:

Ubytování na Zakynthosu >> ZDE

Letiště na Zakynthosu >> https://tripradar.cz/zakynthos-letiste/

Letenky: ZDE

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Královský komplex Amalienborg v Kodani

Královský komplex Amalienborg v Kodani

Jedná se o hlavní sídelní místo dánských králů a jejich rodiny. Komplex naleznete v Kodani, což je hlavní město Dánska. Vydat se k němu musíte do centra města. Rozkládá se nedaleko dánské metropolitní opery. Královská rodina jej využívá především jako zimní rezidenci....

Share This