Vyberte stránku
Zakynthos

Pláž Navagio s rezavějícím vrakem lodi

autor: | Kvě 8, 2022 | 0 komentářů

Pláž je součástí řeckého ostrova Zakynthos, jehož vytváří dominantu. Bývá považována nejen za nejkrásnější, ale i nejvíce fotogenickou pláž ostrova, možná i celého Řecka. Vydat se k ní musíte do severozápadní části ostrova. Během sezóny na ní potkáte velké množství návštěvníků.

 

Historie pláže

Pláž proslavily nejen její krása, ale také starý vrak lodi, který se na ní nachází. Loď jménem  Panagotis do těchto míst vyvrhlo moře po té, co koncem 20, století v těchto místech ztroskotala. Před svým ztroskotáním loď, s největší pravděpodobností, sloužila pašerákům. Proto bývá někdy toto místo nazýváno „Pašerácká zátoka“.

 

Na pláž jenom na lodi

Chcete-li se na pláž dostat, musíte si pronajmout loďku nebo si zaplatit pravidelnou plavbu. Pláž je totiž přístupná pouze z moře, autem ani jiným dopravním prostředkem se k ní nedostanete. Přímo k vraku ztroskotané lodi vyrážejí pravidelně lodě z přístavu Porto Vromi, který se nachází v západní části ostrova. Z tohoto přístavu vyplouvají spíše malé výletní lodi. Další možností je přístav Agios Nikolaos rozkládající se v severovýchodní části ostrova, nebo mys Skinari v severním cípu ostrova. Pokud si chcete pláž užít v klidu, vypravte se na ni s prvními slunečními paprsky nebo potom později odpoledne. Během dne ji totiž zaplní velké množství návštěvníků.

Pláž je pokrytá zářivě bílými drobnými kamínky a omývá jí průzračně křišťálová voda.

Mezi další zajímavá místa, do kterých se podíváte díky placenému výletu, patří Modré jeskyně tvořené světlými vápencovými skalami a vhodné pro potápění, nebo sirná pláž Xigia – úzká zátoka, ve které se nacházejí léčivé sirné prameny.

Pro koupání zde si pořiďte obuv do vody, neboť místní pláž tvoří drobné bělavé kamínky, které se dostanou všude. Mořský břeh je strmější, voda studenější a chcete-li si zaplavat, tak uvítáte i větší hloubku.

Tipy

Ubytování

Zájezdy

Tipy a rady

Inspirace 

 5 tipů na zoologické zahrady v Evropě

 5 tipů na zoologické zahrady v Evropě

Hledáte inspiraci na letní výlet, který bude bavit vás i vaše děti? Vydejte se do zoologické zahrady.Tohle je přehled 5 nejhezčích zoo v Evropě, které rozhodně stojí za to navštívit.  Vídeň: Zoologická zahrada Schönbrunn Zoo v Drážďanech Zoo Berlín Švýcarsko: Zoo...

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena je místem zimních sportů a zároveň jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska. Naleznete ji v údolí Zillertal. Milovníkům zimních aktivit je k dispozici velké množství sjezdovek a vleků. Oblast je rozdělená na dvě části – jedna zahrnuje Zell,...

Share This