laganas zakynthos

Pláž Navagio s rezavějícím vrakem lodi

autor: | Kvě 8, 2022 | 0 komentářů

Pláž je součástí řeckého ostrova Zakynthos, jehož vytváří dominantu. Bývá považována nejen za nejkrásnější, ale i nejvíce fotogenickou pláž ostrova, možná i celého Řecka. Vydat se k ní musíte do severozápadní části ostrova. Během sezóny na ní potkáte velké množství návštěvníků.

 

Historie pláže

Pláž proslavily nejen její krása, ale také starý vrak lodi, který se na ní nachází. Loď jménem  Panagotis do těchto míst vyvrhlo moře po té, co koncem 20, století v těchto místech ztroskotala. Před svým ztroskotáním loď, s největší pravděpodobností, sloužila pašerákům. Proto bývá někdy toto místo nazýváno „Pašerácká zátoka“.

 

Na pláž jenom na lodi

Chcete-li se na pláž dostat, musíte si pronajmout loďku nebo si zaplatit pravidelnou plavbu. Pláž je totiž přístupná pouze z moře, autem ani jiným dopravním prostředkem se k ní nedostanete. Přímo k vraku ztroskotané lodi vyrážejí pravidelně lodě z přístavu Porto Vromi, který se nachází v západní části ostrova. Z tohoto přístavu vyplouvají spíše malé výletní lodi. Další možností je přístav Agios Nikolaos rozkládající se v severovýchodní části ostrova, nebo mys Skinari v severním cípu ostrova. Pokud si chcete pláž užít v klidu, vypravte se na ni s prvními slunečními paprsky nebo potom později odpoledne. Během dne ji totiž zaplní velké množství návštěvníků.

Pláž je pokrytá zářivě bílými drobnými kamínky a omývá jí průzračně křišťálová voda.

Mezi další zajímavá místa, do kterých se podíváte díky placenému výletu, patří Modré jeskyně tvořené světlými vápencovými skalami a vhodné pro potápění, nebo sirná pláž Xigia – úzká zátoka, ve které se nacházejí léčivé sirné prameny.

Pro koupání zde si pořiďte obuv do vody, neboť místní pláž tvoří drobné bělavé kamínky, které se dostanou všude. Mořský břeh je strmější, voda studenější a chcete-li si zaplavat, tak uvítáte i větší hloubku.

Důležité odkazy pro cestování po Zakynthosu:

Ubytování na Zakynthosu >> ZDE

Letiště na Zakynthosu >> https://tripradar.cz/zakynthos-letiste/

Letenky: ZDE

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Casa Mila Barcelona

Casa Mila Barcelona

Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

Share This