Palma de mallorca

Palma de Mallorca

autor: | Lis 5, 2022 | 0 komentářů

Palma de Mallorca je přístav na známém španělském ostrově Mallorca. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem.

Přístavní město je celkem velké, při sčítání lidu v roce 2008 měla celá metropolitní oblast 490 000 obyvatel. Polovinu obyvatel na Mallorce tvoří občané Palmy.

Město Palma navštíví každoročně davy turistů, je oblíbeným a velmi vyhledávaným místem. Ačkoli má Palma v létě horké a suché počasí, lidé si město oblíbili pro mnoho jeho vlastností.

Léto trvá až do října

Pro milovníky teplého počasí je Mallorca vhodná k návštěvě až do října. Palma de Mallorca má středomořské klima, proto v zimě neklesnou teploty pod 10 °C.

Příjemné počasí přeje nočnímu životu ve městě. Ačkoli sousední Ibiza je známá jako párty ostrov, Palma rozhodně nezůstává pozadu. Ve městě je mnoho barů, klubů, ale také mnoho pouličních restaurací a stánků s velmi rozmanitou kuchyní. Ceny jídla a pití jsou příznivé.

Letiště Palma de Mallorca: https://tripradar.cz/letiste-palma-de-mallorca/ 

 

Letiště palma de mallorca

Palma je město staré více než 2000 let

Protože Palma byla založena Římany před více než 2000 lety, obsazena Byzantskou a maurskou říší a ve 12. století se dostala pod španělskou kontrolu, není žádným překvapením, že má Palma obzvláště bohatou a úžasnou historii. Díky úžasnému zachování Casco Antiguo (Starého města) je velká část minulosti města zapsána do úzkých dlážděných uliček, krásné středověké architektury a starobylých památek, jako jsou staré hradby a ikonická katedrála. Existují také dvě vynikající muzea, kde se můžete dozvědět o minulosti města; Muzeum Mallorky v srdci Starého Města a další v nádherném zámku Bellver na kopci porostlém borovicemi.

Palma také je rájem pro vyznavače módy

Hlavní město Mallorcy je vysněnou destinací, od rušných potravinových trhů po obchodní domy, pouliční řetězce až po nezávislé módní butiky, svérázné secondhandy až po luxusní vintage outlety. A stejně jako noční život je většina z nich vtěsnána do centra města, které se dá snadno projít pěšky.

Více TIPů co musíte v Palma de Mallroca vidět najdete ZDE

 

Cestování po Mallorce 2022 | Palma de Mallorca, Manacor, Porto cristo, a mnoho dalšího. Mallorca vás svojí barevností okouzlí. 

Ubytování na Mallorce

Na Mallorce jsou nejrůznější možnosti ubytování: Více ZDE

Zájezdy na Mallorcu

Letenky na Mallorcu

Letenky na Mallorcu: Více ZDE

Autobusová doprava na Mallorce

Na Mallorce je velice rozsáhlá síť autobusů. Tedy se zde můžete velice příjemně pohybovat autobuse. Trasy a více o jízdném najdete zde: https://www.emtpalma.cat/en/home 

Webkamery na Mallorce

Chcete se podívat na Mallorcu pomocí webamery? zde jich najdete více jak 13. https://www.palma.co.uk/webcam.php 

Mallorca mapa

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This