carlsberg

Pivovar Carlsberg

autor: | Zář 28, 2023 | 0 komentářů

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva.

Carlsberg patří v současné době mezi významné dánské pivovarnické společnosti. V roce 2015 se stala čtyřkou na světovém pivovarnickém trhu. Prémiovou značku představuje Carlsberg Beer, které se právě v tomto pivovaru vyrábí. Roku 2014 se stal majitelem českého Pivovaru Žatec.

Původní pivovar slouží dnes jako muzeum a centrum pro návštěvníky. Dozvíte se zde řadu zajímavostí. Prohlédnout si můžete i současný pivovar. Součástí je i ochutnávka místního piva.

Jaké druhy piva pivovar vyrábí?

Carlsberg – Pilsner, Light, Red Pilsner, Sort Guld, Elephant, Master brew

Carls – Special, Dark, Ale, Hvede, Lager, Porter

Jacobsen – Brown Ale, Dark Lager, Saaz Blonde

Semper – Ardens Abbey Ale, Ardens Criollo Stout, Ardens First Gold I.P.A., Ardens Winter Rye

Proč je pivovar dokonalý?

Má svoje vlastní laboratoře, které zde byly založené koncem 19. století. Od počátku své existence se věnují problémům, které jsou spojovány s pivovarnictvím. Dokonce zde byl vyvinutí i vlastní druh kvasinek, které se používají i v současné době pro výrobu světlého ležáku.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This