kodaň

Zábavní park Tivoli

autor: | Zář 29, 2023 | 0 komentářů

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o vánočních svátcích.

Na co se můžete těšit?

Čeká zde na vás jedna z nejstarších dřevěných horských drah – Rutschebanen. Za zmínku také stojí moderní dráha Dæmonen. Na ní se svezete rychlostí až 77 km/h. Funguje na principu gravitace.

Mezi další lákadla patří řetízkový kolotoč, který je 80 metrů vysoký, nebo ruské kolo. 

Naleznete zde velké množství atrakcí, restaurací nebo kulturních akcí. Na své si přijdou také milovníci zeleně, neboť je zde velké množství nádherně kvetoucích zahrad. Celý park je osvětlený tisíci světýlek a dýchá z něj zvláštní nadčasová atmosféra.

Zdejší atrakce se neustále vyvíjejí. Každá z nich je jiná. Mezi nejnovější patří Volný pád. Padáte na ní samovolným pádem z výšky 40 metrů. Na své si přijdou jak milovníci klidu, tak i adrenalinové zábavy.

Na dobré jídlo zavítejte do některé z místních restaurací. Jedna z nich se chlubí Michelinskou hvězdičkou.

Kouzelnou atmosféru v parky vykouzlí večer. To se rozsvítí tisíce světýlek a lucerniček. Některé jsou důmyslně schované. Každou sobotu se můžete těšit na velkolepý ohňostroj, který zajišťuje místní tým pyrotechniků.

Kulturní akce

Kromě zábavních atrakcí můžete zavítat na nějakou místní kulturní akci. Konají se zde živá divadelní vystoupení a rockové nebo popové koncerty. Na své si přijdou i milovníci klasické hudby a to v podobě symfonických orchestrů nebo smyčcových kvartet. Zavítat můžete i na nějaké to kabaretní vystoupení nebo přehlídku moderního tance.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice je jednou z nejvýznamnějších památek polského města Gdaňsk. Tato goticko-renesanční stavba byla postavena v letech 1379–1492 jako sídlo městské samosprávy. Radnice sloužila také jako místo konání slavnostních obřadů, hostin a kulturních...

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v dánské metropoli. Nachází se na nábřeží Øresundu, nedaleko od slavné sochy Malé mořské víly. Park byl založen v roce 1885 jako součást promenády kolem pevnosti Kastellet. Nabízí nádherné výhledy...

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

Při plánování dovolené u moře vás možná první napadnou destinace jako Chorvatsko, Itálie nebo Řecko. Proč ale nezkusit něco jiného a vyrazit do Polska? Polské pobřeží Baltského moře nabízí krásné pláže, historická města, přírodní parky a spoustu zábavy. V tomto článku...

Share This