Kodaň

7 Tipů co vidět v Kodani

autor: | Říj 10, 2022

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných restaurací a barů

Co vidět v Kodani?

Kodaň je právem považována za jedno z nejhezčích evropských měst. Co byste při její návštěvě neměli určitě vynechat? Na své si zde přijdou milovníci historie i nevšedních zážitků, děti i dospělí.

Památky v Kodani

Kodaň je právem považována za jedno z nejhezčích evropských měst. Co byste při její návštěvě neměli určitě vynechat? Na své si zde přijdou milovníci historie i nevšedních zážitků, děti i dospělí.
Obzvlášť si pak v Kodani přijdou na své milovníci památek. Těch tam na vás čeká skutečně nespočet. Těšit se můžete například na kompex Christiansborg a Amalienborg, náměstí City Hall Square, hrad Rosenborg, muzeum National Museum of Denmark, sochu Malé mořské víly, park Langelinie nebo třeba přístav Nyhavn. Jakých 7 míst byste tedy neměli při toulkách Kodaní určitě minout?

Malá mořská víla

Co navštívit v Kodani Malá mořská vílaPokud se řekne Kodaň, většině se vybaví bronzová socha u nábřeží, která je považována za symbol Dánska. Malá mořská víla by však mohla být pro mnohé velkým zklamáním, neboť měří jen pouhý metr a čtvrt. I tak ale stojí za to tohle místo, které se nachází stranou od hlavního centra, v Kodani navštívit.

Starý přístav Nyhavn

Starý přístav Nyhavn je označován za nejoblíbenější turistické místo. Naleznete zde malebné pestrobarevné domečky, které jsou věrnouNyhaven kopií původních historických budov, kde se nachází desítky restaurací, kaváren a nejrůznějších barů. Pokud do Kodaně zavítáte, určitě se sem jděte podívat. Přístav je dechberoucí za dne i v noci.

Hledáte ubytování v Kodani? Nejlepší nabídky naleznete ZDE

Zámek Rosenborg

Okouzlující zámek Rosenborg leží v centru Kodaně a patří ke zdejším nejvyhledávanějším historickým památkám. Jedná se o renesanční zámek, který ve svých sklepeních ukrývá Dánské korunovační klenoty a královské šperky. K zámku z roku 1606 se snadno dostanete z kterékoliv části města pěšky nebo od stanice vlaků a metra Nørreport.

Čtvrť Nørrebro

Dalším velkým lákadlem Kodaně je designový park Superkilen, který Kodaňse nachází ve čtvrti Nørrebro. Celá čtvrť se nese v multikulturním rytmu a je plná obchodů, restaurací, kaváren, bister a barů. Jestliže do čtvrti Nørrebro vydáte, na jeden večer máte o program postaráno.

Zábavní park Tivoli

Milujete adrenalin a vzrušení? Pak byste rozhodně neměli vynechat zábavní park Tivoli v samotném centru Kodaně. Ten byl vystaven již v roce 1843, a stal se tak druhým nejstarším zábavním parkem na světě. Ten vůbec nejstarší se nachází taktéž v Dánsku jen pouhých 15 kilometrů od Kodaně. V zábavním parku Tivoli se můžete těšit na tradiční formu zábavy a běžné atrakce, ale i na raritu v podobě nejstarší dřevěné horské dráhy Rutschebanen z roku 1914.

Královský komplex Amalienborg

Dánská královský komplex Amalienborg je tvořen 4 paláci v rokoko stylu a zaručeně si vás získá svým půvabem. Je využíván především jakoKodaň zimní rezidence královské rodiny a každý den v poledne zde můžete pozorovat střídání stráží u Královské gardy.

Pivovar Carlsberg 

Pokud spíše než historii a památky upřednostňujete jedinečné zážitky, vsaďte na ochutnávku piva Carlsberg z největšího dánského pivovaru. Původní pivovar byl přestavěn na muzeum a návštěvnické centrum, kde si svou dovolenou můžete zpříjemnit ochutnávkou piva Carlsberg či Tuborg, a navíc se zde dozvíte informace a zajímavosti nejen z historie vaření místního piva.

Použité fotografie : Wikipedia.org, Pixabay.com

Důležité odkazy pro cestování po Kodani:

Ubytování v Kodani >> ZDE

Oficiální stránky města >> https://www.kk.dk/

Letiště v Kodani >> https://www.cph.dk/

Letenky: ZDE

Mapa Kodaň

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This