Vyberte stránku

Pláž Laganas – hnízdiště ohroženého druhu želv

autor: | Kvě 15, 2022 | 0 komentářů

Naleznete ji v jižní části ostrova Zakynthos, který patří Řecku. Rozkládá se ve stejnojmenném zálivu, nedaleko hlavního města Zante. Řadí se mezi nejoblíbenější pláže na ostrově.

 

Nej… pláže

Kromě toho, že je nejoblíbenější, je také nejdelší (její délka je úctyhodných devět kilometrů) a nejrušnější. Některá místa pláže jsou velmi široká, jiná naopak hodně úzká. Její břehy omývají vody Jónského moře, které jsou čisté a průzračné. Vstup do moře je pozvolný a je tedy vhodný i pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce.

Nejvíce přeplněná bývá její centrální část. Naleznete si zde však i klidnější kouty. Ty se nacházejí především na okrajových částech pláže. Nevýhodou je směs písku a oblázků a ve vodě kameny nebo mořští ježci.

Pláž patří mezi chráněná ostrovní území. Svá hnízdiště mají v těchto místech ohrožené druhy želvy karety obecné. Patří do Národního mořského parku Zakynthos. Želvy kladou svá vajíčka na břehu v nočních hodinách. Mláďata se pak líhnou brzy ráno nebo během dopoledne a míří do moře. Je zakázáno brát je do rukou. Z toho důvodu jsou během června až září vyhlášená na některých místech pláže speciální opatření, která mají želvy chránit. Patří mezi ně omezený pohyb po pláži na vyznačených místech a také na nich není povoleno zapichovat slunečníky. Někdy dochází i k omezení provozování motorizovaných vodních sportů.

 

Středisko Laganas

Pláž je součástí stejnojmenného turistického a rekreačního střediska. To patří mezi velmi oblíbené a turisté jej vyhledávají velmi často. Místní pláž poskytuje dokonalé zázemí pro odpočinek a relaxaci. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Samozřejmostí je sociální zázemí, které nabízí jak toalety, tak i sprchy nebo převlékárny. Součástí střediska je i velké množství plážových barů, taveren a restaurací, které nabízejí místní speciality i nádherný výhled na moře. Pro pobavení slouží adrenalinové vodní aktivity nebo místní potápěčský klub.

Tipy

Ubytování

Zájezdy

Tipy a rady

Inspirace 

 5 tipů na zoologické zahrady v Evropě

 5 tipů na zoologické zahrady v Evropě

Hledáte inspiraci na letní výlet, který bude bavit vás i vaše děti? Vydejte se do zoologické zahrady.Tohle je přehled 5 nejhezčích zoo v Evropě, které rozhodně stojí za to navštívit.  Vídeň: Zoologická zahrada Schönbrunn Zoo v Drážďanech Zoo Berlín Švýcarsko: Zoo...

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena je místem zimních sportů a zároveň jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska. Naleznete ji v údolí Zillertal. Milovníkům zimních aktivit je k dispozici velké množství sjezdovek a vleků. Oblast je rozdělená na dvě části – jedna zahrnuje Zell,...

Share This