Pláž Laganas – hnízdiště ohroženého druhu želv

autor: | Kvě 15, 2022 | 0 komentářů

Naleznete ji v jižní části ostrova Zakynthos, který patří Řecku. Rozkládá se ve stejnojmenném zálivu, nedaleko hlavního města Zante. Řadí se mezi nejoblíbenější pláže na ostrově.

 

Nej… pláže

Kromě toho, že je nejoblíbenější, je také nejdelší (její délka je úctyhodných devět kilometrů) a nejrušnější. Některá místa pláže jsou velmi široká, jiná naopak hodně úzká. Její břehy omývají vody Jónského moře, které jsou čisté a průzračné. Vstup do moře je pozvolný a je tedy vhodný i pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce.

Nejvíce přeplněná bývá její centrální část. Naleznete si zde však i klidnější kouty. Ty se nacházejí především na okrajových částech pláže. Nevýhodou je směs písku a oblázků a ve vodě kameny nebo mořští ježci.

Pláž patří mezi chráněná ostrovní území. Svá hnízdiště mají v těchto místech ohrožené druhy želvy karety obecné. Patří do Národního mořského parku Zakynthos. Želvy kladou svá vajíčka na břehu v nočních hodinách. Mláďata se pak líhnou brzy ráno nebo během dopoledne a míří do moře. Je zakázáno brát je do rukou. Z toho důvodu jsou během června až září vyhlášená na některých místech pláže speciální opatření, která mají želvy chránit. Patří mezi ně omezený pohyb po pláži na vyznačených místech a také na nich není povoleno zapichovat slunečníky. Někdy dochází i k omezení provozování motorizovaných vodních sportů.

 

Středisko Laganas

Pláž je součástí stejnojmenného turistického a rekreačního střediska. To patří mezi velmi oblíbené a turisté jej vyhledávají velmi často. Místní pláž poskytuje dokonalé zázemí pro odpočinek a relaxaci. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Samozřejmostí je sociální zázemí, které nabízí jak toalety, tak i sprchy nebo převlékárny. Součástí střediska je i velké množství plážových barů, taveren a restaurací, které nabízejí místní speciality i nádherný výhled na moře. Pro pobavení slouží adrenalinové vodní aktivity nebo místní potápěčský klub.

Důležité odkazy pro cestování po Zakynthosu:

Ubytování na Zakynthosu >> ZDE

Letiště na Zakynthosu >> https://tripradar.cz/zakynthos-letiste/

Letenky: ZDE

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Casa Mila Barcelona

Casa Mila Barcelona

Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

Share This