Pláž Laganas – hnízdiště ohroženého druhu želv

autor: | Kvě 15, 2022 | 0 komentářů

Naleznete ji v jižní části ostrova Zakynthos, který patří Řecku. Rozkládá se ve stejnojmenném zálivu, nedaleko hlavního města Zante. Řadí se mezi nejoblíbenější pláže na ostrově.

 

Nej… pláže

Kromě toho, že je nejoblíbenější, je také nejdelší (její délka je úctyhodných devět kilometrů) a nejrušnější. Některá místa pláže jsou velmi široká, jiná naopak hodně úzká. Její břehy omývají vody Jónského moře, které jsou čisté a průzračné. Vstup do moře je pozvolný a je tedy vhodný i pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce.

Nejvíce přeplněná bývá její centrální část. Naleznete si zde však i klidnější kouty. Ty se nacházejí především na okrajových částech pláže. Nevýhodou je směs písku a oblázků a ve vodě kameny nebo mořští ježci.

Pláž patří mezi chráněná ostrovní území. Svá hnízdiště mají v těchto místech ohrožené druhy želvy karety obecné. Patří do Národního mořského parku Zakynthos. Želvy kladou svá vajíčka na břehu v nočních hodinách. Mláďata se pak líhnou brzy ráno nebo během dopoledne a míří do moře. Je zakázáno brát je do rukou. Z toho důvodu jsou během června až září vyhlášená na některých místech pláže speciální opatření, která mají želvy chránit. Patří mezi ně omezený pohyb po pláži na vyznačených místech a také na nich není povoleno zapichovat slunečníky. Někdy dochází i k omezení provozování motorizovaných vodních sportů.

 

Středisko Laganas

Pláž je součástí stejnojmenného turistického a rekreačního střediska. To patří mezi velmi oblíbené a turisté jej vyhledávají velmi často. Místní pláž poskytuje dokonalé zázemí pro odpočinek a relaxaci. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Samozřejmostí je sociální zázemí, které nabízí jak toalety, tak i sprchy nebo převlékárny. Součástí střediska je i velké množství plážových barů, taveren a restaurací, které nabízejí místní speciality i nádherný výhled na moře. Pro pobavení slouží adrenalinové vodní aktivity nebo místní potápěčský klub.

Důležité odkazy pro cestování po Zakynthosu:

Ubytování na Zakynthosu >> ZDE

Letiště na Zakynthosu >> https://tripradar.cz/zakynthos-letiste/

Letenky: ZDE

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This