Pláž Laganas – hnízdiště ohroženého druhu želv

autor: | Kvě 15, 2022 | 0 komentářů

Naleznete ji v jižní části ostrova Zakynthos, který patří Řecku. Rozkládá se ve stejnojmenném zálivu, nedaleko hlavního města Zante. Řadí se mezi nejoblíbenější pláže na ostrově.

 

Nej… pláže

Kromě toho, že je nejoblíbenější, je také nejdelší (její délka je úctyhodných devět kilometrů) a nejrušnější. Některá místa pláže jsou velmi široká, jiná naopak hodně úzká. Její břehy omývají vody Jónského moře, které jsou čisté a průzračné. Vstup do moře je pozvolný a je tedy vhodný i pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce.

Nejvíce přeplněná bývá její centrální část. Naleznete si zde však i klidnější kouty. Ty se nacházejí především na okrajových částech pláže. Nevýhodou je směs písku a oblázků a ve vodě kameny nebo mořští ježci.

Pláž patří mezi chráněná ostrovní území. Svá hnízdiště mají v těchto místech ohrožené druhy želvy karety obecné. Patří do Národního mořského parku Zakynthos. Želvy kladou svá vajíčka na břehu v nočních hodinách. Mláďata se pak líhnou brzy ráno nebo během dopoledne a míří do moře. Je zakázáno brát je do rukou. Z toho důvodu jsou během června až září vyhlášená na některých místech pláže speciální opatření, která mají želvy chránit. Patří mezi ně omezený pohyb po pláži na vyznačených místech a také na nich není povoleno zapichovat slunečníky. Někdy dochází i k omezení provozování motorizovaných vodních sportů.

 

Středisko Laganas

Pláž je součástí stejnojmenného turistického a rekreačního střediska. To patří mezi velmi oblíbené a turisté jej vyhledávají velmi často. Místní pláž poskytuje dokonalé zázemí pro odpočinek a relaxaci. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Samozřejmostí je sociální zázemí, které nabízí jak toalety, tak i sprchy nebo převlékárny. Součástí střediska je i velké množství plážových barů, taveren a restaurací, které nabízejí místní speciality i nádherný výhled na moře. Pro pobavení slouží adrenalinové vodní aktivity nebo místní potápěčský klub.

Důležité odkazy pro cestování po Zakynthosu:

Ubytování na Zakynthosu >> ZDE

Letiště na Zakynthosu >> https://tripradar.cz/zakynthos-letiste/

Letenky: ZDE

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This