Tipy na výlety na Zakynthosu

autor: | Bře 10, 2023

Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

7 tipů na výlet na Zakynthosu

Zakynthos je plný dechberoucích míst. Toto je 7 těch vůbec nejhezčích, která ostrov Zakynthos nabízí

Město Zakynthos

ZakynthosHlavní a vlastně jediné opravdové město tohoto ostrova nese stejný název jako on samotný – Zakynthos. A i když budete na Zakynthosu pobývat v nějakém dovolenkovém letovisku, rozhodně se do hlavního města dojeďte alespoň na chvíli podívat. 

Město Zakynthos vás jistě zaujme zdejší živou atmosférou v úzkých uličkách samotného centra i okolo hlavního ostrovního přístavu, ale také mnoha památkami. 

Historické centrum se ve městě Zakynthos rozkládá podél přístavní promenády v úzkém pásu. Pokud na pobřežní promenádě budete, určitě se zastavte v jedné z mnoha taveren nebo cukráren. Vynechat byste ale určitě neměli ani kostel sv. Dionýsa (Agios Dionysios), přes 20 metrů vysokou zvonici, Solomosovo náměstí nebo Benátský hrad Bóchali.

Zájezdy na Zakynthos

Pláž Navagio

Na Zakynthos nejčastěji létají turisté kvůli krásným plážím azaynthos krásné pláže křišťálové barvě moře. Jednou takovou pláží, kterou zde tedy nesmíte minout, je pláž Navagio. Jedná se o pláž proslulou vrakem lodi, díky čemuž je jednoznačně nejznámější, nejzajímavější a nejkrásnější pláží celého ostrov. Často je ale dokonce označována za nejkrásnější pláž celé Evropy. 

Dostanete se na ni pouze lodí. Výletní plavby z přístavů Porto Vromi a St. Nikolas vyplouvají po celý den. 

Pláž Xigia

A u pláží ještě chvíli zůstaneme. Pláž Xigia je výjimečná v tom, že ji ucítíte již na metry daleko. Xigia je totiž pro své sirné prameny považována za přírodní léčivé koupaliště. Kromě této zajímavosti se jedná díky hezkému přírodnímu okolí o jednu z nejmalebnějších pláží na ostrově. 

Pouze je zde nutné počítat s větší přelidněností, neboť Xigia je velmi malá, ale zároveň i velmi známá.

Ubytování na Zakynthosu

Na Zakynthosu jsou nejrůznější možnosti ubytování ty nejlepší nabídky >> Více ZDE

Pláž Gerakas

ZakynthosPláž Gerakasse řadí mezi nejpopulárnější „želví pláže“ ostrova Zakynthos. Leží na malém úzkém poloostrově na jihovýchodním cípu ostrova v odlehlosti od větších letovisek, díky čemuž si ji pro svůj klid oblíbily také želvy karety obrovské.

Porto Vromi

Oblíbeným místem pro koupání, jenž nečelí masám turistů, je Porto Vromi. Jedná se o kouzelnou zátoku a přístav. Abyste se sem dostali, musíte dlouho sjíždět z kopce dolů, ovšem plavání mezi všudypřítomnými vrcholky rozhodně stojí za to. Určitě zde neočekávejte rozsáhlý plážový servis. Ale právě díky tomu není toto místo přeplněné turisty.

Modré jeskyně

Nejunikátnější přírodní úkaz na Zakynthosu se vám naskytne na jeho severu. Blue Caves (neboli Modré jeskyně) jsou ve skutečnosti bílé a modré je moře, které však právě díky vápencovým skalám a slunečním paprskům září úchvatnou barvou. 

Nejlepší podmínky pro návštěvu zde panují brzy ráno a dopoledne. To se totiž světlo láme tak, že se voda barví do jasně tyrkysové, krásně se leskne a třpytí.

Mys Skinari

Jestliže budete na severu ostrova, můžete navštívit i ten vůbec nejsevernější bod Zakynthosu, který se nachází na krásném mysu Skinari s dramatickými útesy, vápencovými jeskyněmi a krásným majákem či větrným mlýnem. Mys Skinari při putování autem po ostrově určitě nesmíte vynechat.

 Ubytování na Zakynthosu

Na Zakynthosu jsou nejrůznější možnosti ubytování ty nejlepší nabídky: Více ZDE

Letenky na Zakynthos

Letenky nejlepší TIPY na letenky: Více informací ZDE

Zájezdy na Zakynthos

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This