Vyberte stránku

Top 10 nejkrásnějších treků po Evropě – Díl 3. TREKY STŘEDNÍ EVROPY

autor: | Čvn 21, 2022 | 0 komentářů

Na krásné treky nemusíme z našich krajin jezdit daleko. První z nich se nacházejí nedaleko za hranicemi a i ve střední Evropě naleznete mnoho dlouhých a náročných tras.

Pojďme se podívat na následující treky: 

 

Tour de Mont Blanc

Země : Francie, Itálie, Švýcarsko

Délka : 160 km

Celkové převýšení : 9000 m

Nejvyšší bod : 650 m.n.m.

Počet dní : 10

 

Jednoznačně nejznámější trek Evropy, to je trek Tour de Mont Blanc, okolo nejvyšší vrchol Evropy. Trasa prochází územím tří států a patří, hlavně kvůli nastoupaným metrům, k náročným trasám. Každý den a zdolané kilometry a výškové metry jsou však oceněny unikátními výhledy na Mont Blanc a na nádhernou alpskou přírodu.

Celý trek je okruhem, který je rozdělen do 11 etap a nejčastěji na něj lidé nastupují ve vesnici Les Houches, kde se nachází oficiální i cíl treku. Jednotlivé etapy jsou dlouhé 8 – 20 km a během dne nastoupáte 500 – 1000 m.

Přespání je možné v refugiích, ve kterých ale musíte spaní zamluvit alespoň den předem, v kempech nebo na místech vyznačených pro kempování. Ačkoli jste v horách, i tak budete procházet vesničkami, kde můžete doplnit zásoby jídla a pití.

Mont blanc

Fotka z Pixabay 

Via Alpina

Země : Slovinsko, Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Itálii, Francie, Monako

Délka všech pěti tras : 5000 km

Celkové převýšení : podle zvolené trasy

Nejvyšší bod : 2849 m.n.m.

Počet dní : 1 – 203 dní

 

Říkáte si Alpy? Pf, to všechno znám. A že existuje trasa vedoucí přes celé toto pohoří, která má více než 5000 km, víte? Rozhodně je tedy nejdelším trekem Evropy a bez pochyby i nejrozmanitějším. Trasa protíná osm evropských zemí! Začíná ve Slovinsku, pokračuje přes Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Švýcarsko a Itálii až do Francie, kde končí nedaleko pláží Monaca.

Trasa je rozdělena na 342 jednodenních a na 5 dálkových treků – trasa fialová, žlutá, zelená, modrá a nejdelší a hlavní červená. Červená trasa měří 2518 km je prý zvládnutelná přibližně za 203 dní a překonáte při ní převýšení asi 233 000 m.

alpy

Tatranská magistrála

Země : Slovensko

Délka : 55 km

Celkové převýšení : 3600 m

Nejvyšší bod : 2053 m.n.m.

Počet dní : 3

 

Nejznámější trek v našem okolí, Tatranská magistrála, se rozhodně nenechá zahanbit a můžete ho zvolit jako trénink na delší evropské treky, nebo v případě, že máte pouze kratší dovolenou. Přechod vede od západněji ležícího Podbanského a končí u Bílého plesa. Na trase potkáte několik horských chat, ale hlavně v turistické sezóně myslete na včasné zamluvení místa. Hlavně tu ale potkáte spoustu krásných horských ples, jako Štrbské pleso, Popradské pleso, Skalnaté pleso, Zelené pleso a na konci cesty Veľké Biele pleso.

S láskou napsali a zveřejnili tým >>

Tipy

Ubytování

Zájezdy

Tipy a rady

Inspirace 

FC Barcelona

FC Barcelona

Fútbol Club Barcelona, jak se správně nazývá, patří mezi nejznámější fotbalové kluby na světě. Známý španělský klub doprovázejí nejen obrovské úspěchy a vítězství na fotbalovém hřišti, ale také mnoho skandálů. Klub je znám především pro útočnou hru. Tým je součástí...

Park Güell

Park Güell

Chystáte-li se do Barcelony? Pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu rozlehlého parku, který představuje jednu z nejvíce zelených ploch tohoto španělského města. Kromě zeleně zde můžete obdivovat přenádherné květiny a velké množství kamenných skulptur. Park naleznete...

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Řecké ostrovy i Kypr jsou velice oblíbenými a známými destinacemi. Řecké ostrovy však nejsou pouze Zakynthos, Santorini, Mykonos nebo Rhodos, ale ostrovů a ostrůvků je tu více než 3000 a je tedy rozhodně co objevovat. Řecké ostrovy K nejkrásnějším jižně položeným...

Share This