Zelený Zakynthos přiláká každoročně davy turistů

autor: | Úno 6, 2022 | 0 komentářů

Zakynthos (aka Zante) je zelený ostrov obdařený úrodnými údolími a mírným klimatem (rozloha: 406 km2; pobřeží: 123 km). Jeho krajinná rozmanitost má za následek různé typy pláží: písečné pláže v odlehlých zátokách, kde jsou klidné vody tmavě modré v jihovýchodní části ostrova; přesto, pokud se vám líbí členité útesy a zajímavý podmořský svět, zkuste západní část ostrova.
Benátčané, kteří vládli Zákynthosu v letech 1484 až 1797, nazývali ostrov „Fioro di Levante“ (květina východu), protože na Zákynthosu je přes 7 000 druhů květin. Třetí největší ostrov v Jónském moři, po Korfu a Kefalonii, je mezinárodně známý jako „Zante“. Říká se, že Zakynthos byl prvním obyvatelem ostrova a je mu připisována starověká akropole. Byl synem Dardana, který vládl starověké říši Frigia. Na místě byla později postavena benátská pevnost.

Zelený květ východu

Vliv benátské architektury zanechal na Zakynthosu svou stopu navzdory škodám způsobeným seismickou aktivitou v této oblasti. Po ničivém zemětřesení v roce 1953 a následném požáru shořela řada historických budov a kostelů do základů. V důsledku toho byly zničeny významné poklady těchto budov. Město bylo přestavěno podle plánu, kde platila přísná antiseismická specifikace a do značné míry respektovala dřívější architektonickou strukturu města.
Na Zakynthosu je věnována velká péče ochraně dvou ohrožených živočišných druhů, a to mořské želvy caretta aretta a tuleně monachus monachus.
Město Zakynthos je hlavním městem ostrova a zároveň ostrovním přístavem.

Co na Zakynthosu nevynechat

Zante není jen o plážích. Udělejte si procházku krásným Bokhali, 2 km od centra města, uličkami lemovanými starými domy a tradičními kavárnami. Zjistíte, že se zastavíte a budete obdivovat panoramatický výhled na přístav, Argassi a záliv Laganas. A když půjdete trochu výš, dojdete k hradu maskovanému všemi druhy rostlin a keřů, kde měli Benátčané své ostrovní hlavní město.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This