Zelený Zakynthos přiláká každoročně davy turistů

autor: | Úno 6, 2022 | 0 komentářů

Zakynthos (aka Zante) je zelený ostrov obdařený úrodnými údolími a mírným klimatem (rozloha: 406 km2; pobřeží: 123 km). Jeho krajinná rozmanitost má za následek různé typy pláží: písečné pláže v odlehlých zátokách, kde jsou klidné vody tmavě modré v jihovýchodní části ostrova; přesto, pokud se vám líbí členité útesy a zajímavý podmořský svět, zkuste západní část ostrova.
Benátčané, kteří vládli Zákynthosu v letech 1484 až 1797, nazývali ostrov „Fioro di Levante“ (květina východu), protože na Zákynthosu je přes 7 000 druhů květin. Třetí největší ostrov v Jónském moři, po Korfu a Kefalonii, je mezinárodně známý jako „Zante“. Říká se, že Zakynthos byl prvním obyvatelem ostrova a je mu připisována starověká akropole. Byl synem Dardana, který vládl starověké říši Frigia. Na místě byla později postavena benátská pevnost.

Zelený květ východu

Vliv benátské architektury zanechal na Zakynthosu svou stopu navzdory škodám způsobeným seismickou aktivitou v této oblasti. Po ničivém zemětřesení v roce 1953 a následném požáru shořela řada historických budov a kostelů do základů. V důsledku toho byly zničeny významné poklady těchto budov. Město bylo přestavěno podle plánu, kde platila přísná antiseismická specifikace a do značné míry respektovala dřívější architektonickou strukturu města.
Na Zakynthosu je věnována velká péče ochraně dvou ohrožených živočišných druhů, a to mořské želvy caretta aretta a tuleně monachus monachus.
Město Zakynthos je hlavním městem ostrova a zároveň ostrovním přístavem.

Co na Zakynthosu nevynechat

Zante není jen o plážích. Udělejte si procházku krásným Bokhali, 2 km od centra města, uličkami lemovanými starými domy a tradičními kavárnami. Zjistíte, že se zastavíte a budete obdivovat panoramatický výhled na přístav, Argassi a záliv Laganas. A když půjdete trochu výš, dojdete k hradu maskovanému všemi druhy rostlin a keřů, kde měli Benátčané své ostrovní hlavní město.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Casa Mila Barcelona

Casa Mila Barcelona

Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

Share This