zillertal

Zillertal Arena

autor: | Čvn 25, 2022 | 0 komentářů

Zillertal Arena je místem zimních sportů a zároveň jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska. Naleznete ji v údolí Zillertal. Milovníkům zimních aktivit je k dispozici velké množství sjezdovek a vleků. Oblast je rozdělená na dvě části – jedna zahrnuje Zell, Gerlos a Königsleiten a druhá Ramsau a Hainzenberg.

Charakteristika Zillertal Areny  

Jedná se o velké a moderní lyžařské středisko. Sjezdovky jsou přehledné a na všechna dostupná místa míří lanovky. Jednotlivé areály jsou propojené jak sjezdovkami, tak i lanovkami a celý komplex tak vytváří jedno dlouhé území. Jednotlivé lokality mají podobné terény, každá však nabízí jiný výhled a jiné panorama.

Součástí střediska jsou také útulné horské chaty. Využít můžete nejen sjezdovky, ale i měřené slalomy, překážkové dráhy a k dispozici jsou také snowparky. Nejrozsáhlejší síť sjezdovek celého areálu naleznete na západních svazích, nad městem Zell am Ziller.

Mezi nejdelší sjezdovky s největším převýšením patří HöhenFresser-Tour, která měčí 10 kilometrů.

Boarder Town čeká na snowboardisty a vyznavače freestylu.

V Zell am Zilleru stojí za návštěvu  Action-Park Kreuzwiese.

Ubytovací možnosti

Pro ubytování jsou určená zařízení různých kategorií. Využít tak můžete nabídku apartmánů, penzionů nebo hotelů v některé z okolních obcí – Gerlos, Hochkrimml, Königsleiten (Wald), Krimml nebo již výše zmiňovaný Zell am Ziller.

Königsleiten navíc nabízí návštěvu nejvýše umístěného evropského planetária. Ve vesničce Krimml můžete vyrazit k místním vodopádům, které patří mezi největší v Evropě.

Mezi jednotlivými obcemi a areálem Zillertal Arena je zajištěna skibusová doprava. Pořídit si můžete lyžařskou permanentku, která zahrnuje i dopravu s Zillertalbahn, se zastávkou v Zell am Zilleru. Propojuje celé místní údolí.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Sóller

Sóller

Na severozápadě Mallorky, v údolí pomerančů, se nachází autentické město Sóller. Modernistické město město má bohatou historii, nejen to vede spoustu turistů k jeho návštěvě.  Město Sóller zbohatlo díky bohatým citrusovým hájům v údolí. V 19. století, kdy byla oblast...

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

Gdaňsk se řadí mezi jedno z nejstarších, a zároveň největších polských měst. Oblíbené je především mezi turisty, kteří se chtějí vydat k moři, ale nechtějí cestovat příliš daleko. Co stojí za to v Gdaňsku určitě vidět? 7 míst, které navštívit v Gdaňsku Jelikož město...

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je přístav na známém španělském ostrově Mallorca. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Přístavní město je celkem velké, při sčítání lidu v roce 2008 měla celá metropolitní oblast 490 000 obyvatel. Polovinu obyvatel na Mallorce tvoří...

Share This