Barcelona

autor: | Bře 19, 2022 | 0 komentářů

BarcelonaOblíbené město Španělska a nemusíme šetřit slovy, když řekneme, že snad i nejpopulárnějšího. Kdo Barcelonu navštívil, zřejmě ví, proč se sem chce vracet znovu a znovu. Vidět všechny její krásy se zkrátka a jasně za pár dní ani týdnů nedá. Pokud si navíc svou návštěvu naplánujete v době velkolepého festivalu La Mercè, litovat rozhodně nebudete…

 

Místa, kde se minulost protíná do současnosti

 

Barcelona má jednoznačně, co nabídnout, ať se to týká historického jádra nebo přímořského života. Jednou z budov, kterou musíte spatřit je Sagrada Família. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek, neboť je to jedna z nejunikátnějších budov světa.

Každý, kdo umí ocenit starou historii ví, že může předvídat i velkou budoucí slávu. Plno lidí si Sagrada Família plete s katedrálou svatého Kříže a Eulálie. Ty jsou ovšem mnohem starší, a tedy i proslulejší.

Palau Güell je zase sídlem, jenž postavil Gaudi pro bohatého obchodníka, po kterém je koneckonců i tato památka pojmenována. Je vykreslená v každém detailu a dýchá neutuchající historickou energií.

Nejpřirozenější památka poblíž? Ano, uhodli jste správně – je to Montserrat. Ač se nenachází přímo v Barceloně, při svých toulkách sem jistě zavítejte.

 

Pokud přece jen chcete zůstat v Barceloně a vidět kus její přírodní krásy, podívejte se do veřejného parku. Může se pochlubit úžasnými výhledy a živými barvami, které jsou do jisté míry s Barcelonou i symbolicky spojovány.

V Barceloně je toho ke spatření  mnohem více a nemusíte se striktně držet jen architektury. I když je to téměř nezbytnost se po památkách porozhlédnout, nalákají vás zřejmě úplně samy. Ať už to jsou městské parky, muzea nebo kostely, vše je originální.

Foto: https://pixabay.com/cs/

 Další TIPY: https://tripradar.cz/barcelona-zajimava-mista-historie-sport-i-nocni-zivot/

Tip pro vás

Poobědvejte na břehu pláže La Barceloneta s chladným pivem místní značky, kochejte se malebnými výhledy na Středozemní moře a po odpočinku vyrazte do víru nočního života na Las Ramblas. Barcelona jistě netají ani svou působnost ve fotbale. Navštivte také sídlo FC Barcelona.

Další TIPY najdete: https://tripradar.cz/pamatky-v-barcelone-7-mist-ktere-musite-videt/ 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Sóller

Sóller

Na severozápadě Mallorky, v údolí pomerančů, se nachází autentické město Sóller. Modernistické město město má bohatou historii, nejen to vede spoustu turistů k jeho návštěvě.  Město Sóller zbohatlo díky bohatým citrusovým hájům v údolí. V 19. století, kdy byla oblast...

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

Gdaňsk se řadí mezi jedno z nejstarších, a zároveň největších polských měst. Oblíbené je především mezi turisty, kteří se chtějí vydat k moři, ale nechtějí cestovat příliš daleko. Co stojí za to v Gdaňsku určitě vidět? 7 míst, které navštívit v Gdaňsku Jelikož město...

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je přístav na známém španělském ostrově Mallorca. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Přístavní město je celkem velké, při sčítání lidu v roce 2008 měla celá metropolitní oblast 490 000 obyvatel. Polovinu obyvatel na Mallorce tvoří...

Share This