Barcelona

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

autor: | Zář 28, 2022 | 0 komentářů

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den jen stěží. Jaké zajímavosti a dechberoucí místa vám Barcelona nabízí? 

Kouzelná Barcelona a její zajímavá místa je tohoto tolik, že je opravdu těžké vyjmenovat jen pár hlavních turistických míst. Připravili jsme si proto pro vás alespoň malou ochutnávku těch nejzajímavějších míst Barcelony, které skutečně stojí za návštěvu. Již předem vás však musíme upozornit, že pokud se vydáte prozkoumat zajímavosti Barcelony na vlastní oči, mohlo by se snadno stát, že vás toto jedinečné město doslova pohltí.

Historické skvosty

Milovníci historie si v Barceloně přijdou zaručeně na své. A obzvláště pak ti, kteří si oblíbili umění uznávaného architekta Gaudího. Navštívit zde totiž můžete hned několik jeho staveb.

K vidění je zde například nádherná vila Casa Vicen, která se řadí mezi první významná díla tohoto slavného architekta. Stejně tak zde můžete obdivovat okouzlující bytový dům s vlnící se fasádou – Casa Milà-La Pedrera. Ne nadarmo se tato stavba řadí mezi Gaudího nejpovedenější díla. Opomenout ovšem rozhodně nesmíme ani nejslavnější evropskou katedrálu La Sagrada Familia, jež se začala stavět již v roce 1882 a staví se doposud. Katedrála je úžasným mixem gotiky a k vidění je zde 18 různě vysokých věží a biblických postav.

Ubytování v Barceloně: ZDE

Nejrušnější ulice Barcelony

Pokud do Španělska zamíříte, rozhodně byste zde neměli vynechat nejrušnější barcelonskou ulici, kde to žije přes den i v noci. Tou je La Rambla a skládá z pěti částí. V minulosti byla tato ulice korytem řeky, která Barcelonou protékala. Dnes se zde nachází velké množství nejrůznějších umělců, kteří přímo před vámi tvoří svá budoucí díla nebo tancují na hudbu různých stylů, a snaží se tak si trochu přivydělat. Navíc si zde můžete zakoupit suvenýry, živé květy či dokonce i domácí zvířata. Často se v ulici pořádají různé sportovní či kulturní akce a můžete se tu nechat vyfotit s tradičními živými sochami. La Rambla je zkrátka ulice, kde to žije za všech okolností

Další TIPY na místa, které navštívit v Barceloně: https://tripradar.cz/pamatky-v-barcelone-7-mist-ktere-musite-videt/

Největší evropské akvárium a úchvatné promenády

 

Příjemné zdejší klima doslova vybízí k romantickým procházkám na promenádách okolo pláží. Jako stvořená je k tomu část La Barceloneta, jejíž krásná promenáda je lemovaná velkým množstvím barů lákajících k posezení u něčeho dobrého.  

V přístavu Port Vell se pak můžete kochat krásnými plachetnici či zde můžete navštívit mořské akvárium, které se řadí mezi jedno z největších v Evropě. Skládá ze 14 různých tematických akvárií (od Středozemního moře po Tropický korálový útes) a obdivovat zde můžete největší mořský tunel v Evropy se žraloky. Obzvláště děti pak budou z návštěvy tohoto místa nadšeni, ale zaručeně nadchne i všechny dospělé. 

Vstupenky online: https://bcnshop.barcelonaturisme.com/shopv3/en/product/19308/laquarium-de-barcelona.html?o=h&w=9095-2203 

Památník Kryštofa Kolumba

A u přístavu ještě chvíli zůstaneme. Právě v jeho blízkosti (na konci ulice LaKryštof Kolumbus Rambla) se totiž nachází šedesáti metrová věž se sochou Kryštofa Kolumba, jež zde byla postavena na počest tohoto objevitele. V dolní části se na podstavci objevuje řada reliéfů představující důležité události z Kolumbova života. Kruhový základ je zdoben osmi reliéfy s erby španělských provincií a střeží ho osm lvů. Horní část sloupu tvoří osmimetrová socha samotného Kryštofa Kolumba otočeného zády k městu. Všichni zdejší obyvatelé však dobře vědí, že mořeplavec tímto způsobem údajně ukazuje Evropě cestu z jeho přístavu do Ameriky. 

Pro všechny fotbalové nadšence 

fc barcelonaV katalánské metropoli si přijdou na své také fotbaloví fanoušci. A to konkrétně na stadionu Camp Nou (neboli „Nové hřiště“), který je typický příkrými tribunami. Za návštěvu rozhodně stojí také muzeum plné trofejí, historických dresů či dalších artefaktů spojených s modro-červenými barvami. Kromě fotbalových zápasů FC Barecelony se zde navíc konají nejrůznější koncerty světoznámých hudebníků a mši pod širým nebem tu sloužil samotný papež Jan Pavel II. 

Vstupenky online: https://www.fcbarcelona.com/en/tickets/football

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This