fc barcelona

FC Barcelona

autor: | Srp 9, 2022 | 0 komentářů

Fútbol Club Barcelona, jak se správně nazývá, patří mezi nejznámější fotbalové kluby na světě. Známý španělský klub doprovázejí nejen obrovské úspěchy a vítězství na fotbalovém hřišti, ale také mnoho skandálů.

Klub je znám především pro útočnou hru. Tým je součástí širšího sportovního a společenského klubu s tisíci členy.

 

Kdo FC Barcelona založil?

FC Barcelona se začala na fotbalovém trávníku objevovat již v roce 1899. Zakladatelem klubu byl podnikatel Joan Gamper. Hráče sháněk pomocí inzerátu v novinách. V roce 1902 získal klub svou první trofej, což byla Copa Macaya (katalánský šampionát), v roce 1910 následovalo vítězství na  Copa del Rey („Králův pohár“) – přední španělské národní fotbalové pohárové soutěži. Celkově Barcelona vyhrála 30 Copas del Rey, což z nich činí rekordmany v počtu vítězství.

Další TIPY na zajímavá místa, která musíte vidět najdete ZDE

 

FC Barcelona

 

Vítězství v La Liga

I čeští fotbaloví fanoušci milují nejvyšší španělskou fotbalovou ligu – La Liga. La Liga se poprvé odehrála v roce 1929 a byl to právě FC Barcelona, kdo se stal jejím vítězem. Toto vítězství se opakovalo celkem 26krát. Nejen díky tomu klub nikdy nesestoupil do nižší ligy.

FC Barcelona slavil úspěchy i v zahraničí. Evropský pohár vítězů získala celkem 4krát (1979, 1982, 1989 a 1997), Ligu mistrů vyhrál španělský klub 5krát (1992, 2006, 2009, 2011 a 2015) a Unii evropských Fotbalové asociace (UEFA) Superpohár 3krát (1992, 1997 a 2009).

Vítězství si klub odnesl na La Liga 2008-09, k tomu přibylo vítězství na Copa del Rey a kontinentální šampionát (Liga mistrů). Tím se stal prvním španělským týmem, který získal „treble“. V letech 2014 – 15 si tento fenomenální úspěch zopakovali.

Nový stadion

V roce 1957 se klub dočkal nového obrovského stadionu Camp Nou. Rekord stadionu je 120 000 fanoušků sledovalo v roce 1986 čtvrtfinále Evropského poháru mezi Barcelonou a Juventusem .

Oficiální stránky: https://www.fcbarcelona.com/en/

Více informací o Barceloně najdete zde

Foto: https://pixabay.com/cs/users/holakram-7087749/  

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This