Vyberte stránku
fc barcelona

FC Barcelona

autor: | Srp 9, 2022 | 0 komentářů

Fútbol Club Barcelona, jak se správně nazývá, patří mezi nejznámější fotbalové kluby na světě. Známý španělský klub doprovázejí nejen obrovské úspěchy a vítězství na fotbalovém hřišti, ale také mnoho skandálů.

Klub je znám především pro útočnou hru. Tým je součástí širšího sportovního a společenského klubu s tisíci členy.

 

Kdo FC Barcelona založil?

FC Barcelona se začala na fotbalovém trávníku objevovat již v roce 1899. Zakladatelem klubu byl podnikatel Joan Gamper. Hráče sháněk pomocí inzerátu v novinách. V roce 1902 získal klub svou první trofej, což byla Copa Macaya (katalánský šampionát), v roce 1910 následovalo vítězství na  Copa del Rey („Králův pohár“) – přední španělské národní fotbalové pohárové soutěži. Celkově Barcelona vyhrála 30 Copas del Rey, což z nich činí rekordmany v počtu vítězství.

FC Barcelona

 

Vítězství v La Liga

I čeští fotbaloví fanoušci milují nejvyšší španělskou fotbalovou ligu – La Liga. La Liga se poprvé odehrála v roce 1929 a byl to právě FC Barcelona, kdo se stal jejím vítězem. Toto vítězství se opakovalo celkem 26krát. Nejen díky tomu klub nikdy nesestoupil do nižší ligy.

FC Barcelona slavil úspěchy i v zahraničí. Evropský pohár vítězů získala celkem 4krát (1979, 1982, 1989 a 1997), Ligu mistrů vyhrál španělský klub 5krát (1992, 2006, 2009, 2011 a 2015) a Unii evropských Fotbalové asociace (UEFA) Superpohár 3krát (1992, 1997 a 2009).

Vítězství si klub odnesl na La Liga 2008-09, k tomu přibylo vítězství na Copa del Rey a kontinentální šampionát (Liga mistrů). Tím se stal prvním španělským týmem, který získal „treble“. V letech 2014 – 15 si tento fenomenální úspěch zopakovali.

Nový stadion

V roce 1957 se klub dočkal nového obrovského stadionu Camp Nou. Rekord stadionu je 120 000 fanoušků sledovalo v roce 1986 čtvrtfinále Evropského poháru mezi Barcelonou a Juventusem .

Oficiální stránky: https://www.fcbarcelona.com/en/

Více informací o Barceloně najdete zde

Foto: https://pixabay.com/cs/users/holakram-7087749/  

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This