fc barcelona

FC Barcelona

autor: | Srp 9, 2022 | 0 komentářů

Fútbol Club Barcelona, jak se správně nazývá, patří mezi nejznámější fotbalové kluby na světě. Známý španělský klub doprovázejí nejen obrovské úspěchy a vítězství na fotbalovém hřišti, ale také mnoho skandálů.

Klub je znám především pro útočnou hru. Tým je součástí širšího sportovního a společenského klubu s tisíci členy.

 

Kdo FC Barcelona založil?

FC Barcelona se začala na fotbalovém trávníku objevovat již v roce 1899. Zakladatelem klubu byl podnikatel Joan Gamper. Hráče sháněk pomocí inzerátu v novinách. V roce 1902 získal klub svou první trofej, což byla Copa Macaya (katalánský šampionát), v roce 1910 následovalo vítězství na  Copa del Rey („Králův pohár“) – přední španělské národní fotbalové pohárové soutěži. Celkově Barcelona vyhrála 30 Copas del Rey, což z nich činí rekordmany v počtu vítězství.

Další TIPY na zajímavá místa, která musíte vidět najdete ZDE

 

FC Barcelona

 

Vítězství v La Liga

I čeští fotbaloví fanoušci milují nejvyšší španělskou fotbalovou ligu – La Liga. La Liga se poprvé odehrála v roce 1929 a byl to právě FC Barcelona, kdo se stal jejím vítězem. Toto vítězství se opakovalo celkem 26krát. Nejen díky tomu klub nikdy nesestoupil do nižší ligy.

FC Barcelona slavil úspěchy i v zahraničí. Evropský pohár vítězů získala celkem 4krát (1979, 1982, 1989 a 1997), Ligu mistrů vyhrál španělský klub 5krát (1992, 2006, 2009, 2011 a 2015) a Unii evropských Fotbalové asociace (UEFA) Superpohár 3krát (1992, 1997 a 2009).

Vítězství si klub odnesl na La Liga 2008-09, k tomu přibylo vítězství na Copa del Rey a kontinentální šampionát (Liga mistrů). Tím se stal prvním španělským týmem, který získal „treble“. V letech 2014 – 15 si tento fenomenální úspěch zopakovali.

Nový stadion

V roce 1957 se klub dočkal nového obrovského stadionu Camp Nou. Rekord stadionu je 120 000 fanoušků sledovalo v roce 1986 čtvrtfinále Evropského poháru mezi Barcelonou a Juventusem .

Oficiální stránky: https://www.fcbarcelona.com/en/

Více informací o Barceloně najdete zde

Foto: https://pixabay.com/cs/users/holakram-7087749/  

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This