Benátské letiště Marco Polo

autor: | Úno 12, 2022 | 0 komentářů

Ačkoli se benátské letiště jmenuje Marco polo, je také známé pod názvem letiště Venice-Tessera. Letiště Marco Polo je čtvrtým nejrušnějším letištěm v Itálii a hlavním mezinárodním letištěm pro italské Benátky.

Venezia, jak se v italštině Benátky nazývají, se nachází na severovýchodu Itálie a je hlavním městem regionu Veneto. Benátky jsou složeny ze 118 malých ostrovů oddělených slavnými kanály. Kanály jsou propojené 400 mosty v Benátské laguně, ta je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejen díky kanálům patří Benátky mezi nejnavštěvovanější města na světě. Není proto divu, že  v roce 2018 odbavilo neuvěřitelných 11 184 608 cestujících.

Benátky jsou místem narození Antonia Vivaldiho.

Jeden terminál pro miliony cestujících

Benátské letiště se nachází 8 km a 4,3 námořních mil severně od Tessera, v Comune of Venice, poblíž Mestre.

Letiště Marco Polo je centrem zájmu společností easyJet a Volotea.

Ačkoli má letiště jeden terminál, v roce 2018 odbavilo 11 184 608 cestujících. Terminál zajišťuje vnitrostátní i mezinárodní služby. Letiště je hlavní mezinárodní branou do Benátek v Itálii.

Běžné i nadstandardní služby

Mezi běžné služby, které na letišti v Benátkách cestující objeví jsou: Restaurace a kavárny, obchody, bankomaty, směnárna, úschovna zavazadel, bankomaty, nabíječky, toalety, prodejní automaty, místnost péče o děti, policie a salonky. Mezi běžné služby se dnes řadí i připojené k wi-fi.

Letiště také disponuje oddělením ztrát a nálezů, ulehčení pro cestování s dětmi (kočárky, speciální bezpečnostní kontroly kojenecké výživy, jesle, výhody pro těhotné ženy a informace a doporučení týkající se dětí bez doprovodu).

 

Několik způsobů dopravy z letiště Marco Polo

Autobus, taxi, vlak, vodní člun, pronájem vozu – to vše jsou způsoby dopravy z benátského letiště.

Důležité odkazy pro cestování po Benátkách

Ubytování v Benátkách: ZDE

Oficiální stránky města: https://www.comune.venezia.it/

Letiště v Benátkách https://www.veneziaairport.it/, https://tripradar.cz/benatske-letiste-marco-polo/

Letenky: ZDE

Parkoviště v Benátkách: https://www.tronchettoparking.it/ 

Restaurace v Benátkách : https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g187870-Venice_Veneto.html 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This