Benátské letiště Marco Polo

autor: | Úno 12, 2022 | 0 komentářů

Ačkoli se benátské letiště jmenuje Marco polo, je také známé pod názvem letiště Venice-Tessera. Letiště Marco Polo je čtvrtým nejrušnějším letištěm v Itálii a hlavním mezinárodním letištěm pro italské Benátky.

Venezia, jak se v italštině Benátky nazývají, se nachází na severovýchodu Itálie a je hlavním městem regionu Veneto. Benátky jsou složeny ze 118 malých ostrovů oddělených slavnými kanály. Kanály jsou propojené 400 mosty v Benátské laguně, ta je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejen díky kanálům patří Benátky mezi nejnavštěvovanější města na světě. Není proto divu, že  v roce 2018 odbavilo neuvěřitelných 11 184 608 cestujících.

Benátky jsou místem narození Antonia Vivaldiho.

Jeden terminál pro miliony cestujících

Benátské letiště se nachází 8 km a 4,3 námořních mil severně od Tessera, v Comune of Venice, poblíž Mestre.

Letiště Marco Polo je centrem zájmu společností easyJet a Volotea.

Ačkoli má letiště jeden terminál, v roce 2018 odbavilo 11 184 608 cestujících. Terminál zajišťuje vnitrostátní i mezinárodní služby. Letiště je hlavní mezinárodní branou do Benátek v Itálii.

Běžné i nadstandardní služby

Mezi běžné služby, které na letišti v Benátkách cestující objeví jsou: Restaurace a kavárny, obchody, bankomaty, směnárna, úschovna zavazadel, bankomaty, nabíječky, toalety, prodejní automaty, místnost péče o děti, policie a salonky. Mezi běžné služby se dnes řadí i připojené k wi-fi.

Letiště také disponuje oddělením ztrát a nálezů, ulehčení pro cestování s dětmi (kočárky, speciální bezpečnostní kontroly kojenecké výživy, jesle, výhody pro těhotné ženy a informace a doporučení týkající se dětí bez doprovodu).

 

Několik způsobů dopravy z letiště Marco Polo

Autobus, taxi, vlak, vodní člun, pronájem vozu – to vše jsou způsoby dopravy z benátského letiště.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Sóller

Sóller

Na severozápadě Mallorky, v údolí pomerančů, se nachází autentické město Sóller. Modernistické město město má bohatou historii, nejen to vede spoustu turistů k jeho návštěvě.  Město Sóller zbohatlo díky bohatým citrusovým hájům v údolí. V 19. století, kdy byla oblast...

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

Gdaňsk se řadí mezi jedno z nejstarších, a zároveň největších polských měst. Oblíbené je především mezi turisty, kteří se chtějí vydat k moři, ale nechtějí cestovat příliš daleko. Co stojí za to v Gdaňsku určitě vidět? 7 míst, které navštívit v Gdaňsku Jelikož město...

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je přístav na známém španělském ostrově Mallorca. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Přístavní město je celkem velké, při sčítání lidu v roce 2008 měla celá metropolitní oblast 490 000 obyvatel. Polovinu obyvatel na Mallorce tvoří...

Share This