Benátky

Co vidět v Benátkách? 10 míst které stojí za to navštívit

autor: | Říj 31, 2022 | 0 komentářů

Benátky se právem řadí mezi nejromantičtější evropská města. Nabízejí toho však mnohem víc než jen romantické uličky a restaurace. Pokud se tedy do Benátek plánujete vydat i vy, připravili jsme si pro vás 10 míst, které byste zde rozhodně měli navštívit. 

Co vidět v Benátkách? 

I když jsou Benátky jako stvořené pro svatební cesty či výroční dovolené, na své si zde rozhodně přijdou i milovníci historie, dobrého jídla a nočního života. Co tedy určitě vidět v Benátkách?

Piazza San Marco

Benátky náměstíHned na začátek se podíváme do samotného srdce Benátek. Tedy tam, kde proudí největší davy turistů a kde se nachází samotné centrum benátského života. Piazza San Marco je hlavním a oficiálně také jediným náměstím Benátek. Je 180 metrů dlouhé a 70 metrů široké a představuje nejnižší bod v Benátkách. To je také důvod, proč bývá během Acqua Alta (Velké vody) jako první zaplavené.

Bazilika svatého Marka

Pokud se na náměstí Piazza San Marco vydáte, budete mít možnost zde obdivovat jednu z nejkrásnějších bazilik v celé Itálii. Bazilika svatého Marka je postavená z více než 500 mramorových sloupů ze 3. století a jistě vás okouzlí svými třpytivými zlatými a muranskými barevnými skleněnými mozaikami, 5 byzantskými kopulemi, nebo dokonce dechberoucím zlatým oltářem posetým drahokamy.

Zvonice svatého Marka

V těsné blízkosti Baziliky svatého Makra na vás čeká ještě jeden skvost. Konkrétně se tedy jedná o Zvonici svatého Marka, která se se svými 98,6 metry řadí mezi nejvyšší stavbu Benátek. Zvonice má hned 5 zvonů, kdy za Benátské republiky měl každý svůj význam:

  • Marangona (největší zvon) zvonil na začátku a na konci dne
  • Malefico (nejmenší zvon) zazníval při popravě
  • zvon Nona oznamoval poledne
  • zvon Trottnera svolával členy Maggior Consiglio
  • zvon Mezzaterza oznamoval zasedání Senátu

Dóžecí palác

Ani za další památkou se nebudeme muset vydávat příliš daleko. Pokud totiž popojdeme jen kousek od zvonice, objeví se před námi pompézní stavba, jež v sobě kloubí gotický, byzantský a maurský styl. Dóžecí palác je právem považován za mistrovské dílo celé benátské architektury.

Canal Grande

Ať už se budete v Benátkách toulat kdekoliv, celou cestu budeteBenátky neustále narážet na nejznámější a největší kanál v Benátkách – Canal Grande. Ten je dlouhý 4 kilometry a odděluje jednu polovinu Benátek od té druhé.

Most Rialto

Co by to bylo za návštěvu Benátek, aniž byste nenavštívili nejfotografovanější místo v Benátkách. Tedy nejstarší most Rialto, kde se většinu na fotku stojí dlouhé fronty. Aktuálně je tento 400 let starý most jedním ze 4 mostů v Benátkách, který křižují slavný kanál Canal Grande. Most se skládá ze 3 paralelních schodišť. 2 jsou po krajích a vnitřní centrální schodiště lemují luxusní obchody se suvenýry, muránským sklem a šperky.

Židovské ghetto

Budete-li se toulat po severozápadní straně Benátek, určitě zavítejte do židovského ghetta. To bylo založené již v 16. století, a patří tak zřejmě mezí nejstarší ghetta na světě. I přes smutnou minulost se v současnosti jedná o velmi živou část Benátek, kde se nachází mnoho restaurací, barů, obchodů, muzeí a synagog.

Knihkupectví Acqua AltaKnihkupectví Acqua Alta

Všichni milovníci literatury by zaručeně měli vyrazit do knihkupectví Acqua Alta, kde jsou knihy uložené ve vanách, kánoích nebo dokonce v gondole, aby je případně neponičila Acqua Alta (Velká voda).

Murano

Pokud se do Benátek vydáte na víc dní, můžete prozkoumat i jejich nejbližší okolí. Za návštěvu určitě stojí ostrov Murano, jenž leží jen 1,5 km od Benátek. Jedná se o druhý největší ostrov v benátské laguně a rozhodně stojí za to ho vidět. Známý je pro svou sklářskou výrobu a zajímavostí je, že při výrobě skla se tu staleté techniky používají dodnes.

Burano

Kromě ostrova Murano stojí za zmínku i ostrov Burano. Ten seBurano nachází zhruba 45 minut jízdy vodním autobusem od Benátek, a je naopak známý pro výrobu krajek, šikmou zvonicí a jedinečnými barevnými domy. Barvu fasád domu si však neurčují jeho obyvatelé. Ta jim bývá zpravidla přidělena dle bydliště. Dle legendy se takto výraznými barvami údajně natíraly domy proto, aby námořníci, kteří se vrací domů za mlhavého počasí, ostrov lépe našli. 

Použité fotografie : Wikipedia.org, Pixabay.com

Důležité odkazy pro cestování po Benátkách:

Ubytování v Benátkách ZDE

Oficiální stránky městahttps://www.comune.venezia.it/

Letiště v Benátkách https://www.veneziaairport.it/, https://tripradar.cz/benatske-letiste-marco-polo/

Letenky: ZDE

Parkoviště v Benátkách: https://www.tronchettoparking.it/ 

Restaurace v Benátkách : https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g187870-Venice_Veneto.html 

Galerie Benátky 2022

Mapa Benátky

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Mexiko 

Mexiko 

Země tolika barev, rozmanitých vůní, chutí a zvukomalebného jazyka. Název „Mexico“ má původ v jazyce nahuatl a nese význam „pupek měsíce“. Mexiko jsou nejen bílé písečné pláže, tyrkysové karibské moře nebo nekonečná džungle na poloostrově Yucatan, ale také náhorní...

Share This