Vyberte stránku
Malta

Evropské ostrovy 2. díl – cesta na jih

autor: | Čvc 14, 2022 | 0 komentářů

Pokud Vás nenalákaly severně ležící ostrovy z předešlého dílu článku a radši byste užili horkého léta a modrého moře, tento díl o evropských ostrovech jihu je přesně pro Vás.

Elba

 

Elba je italským ostrovem ležícím přibližně 10 km od pevniny. Ostrov je nazýván i jako ostrov Napoleonův, jelikož sem byl roku 1814 deportován francouzský císař Napoleon Bonaparte.

Elba je třetím největším ostrovem Itálie, a to hned po Sicílii a Sardinii a cíl své cesty tu naleznou milovníci přírody, historie i relaxu u moře. Podél členitého pobřeží se nachází množství krásných pláží s křišťálově čistou vodou. K těm nejnavštěvovanějším patří Cavoli a Fetovaia, ale naleznete zde i spoustu malých a skrytých pláží. Moře v okolí Elby nenabízí pouze krásná místa ke koupání, ale i k potápění.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/nono_08450-10840264/ 

elba

Baleárské ostrovy

Baleárské souostroví je tvořeno 151 ostrovy, z nichž nejznámějšími jsou ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Každý z ostrovů má svá specifika a je vhodný pro určitý typ cestovatelů.

Počasí je zde velice příjemné i na jaře a na podzim a nemusíte tak s dovolenou čekat až na léto, čímž se vyhnete hlavní turistické sezóně. Nejpohodlnějším způsobem dopravy na Baleáry je let, kterých je z České republiky vypravováno mnoho na různé ostrovy tohoto souostroví.

Největším z Baleárských ostrovů je ostrov Mallorca, která je u turistů velmi oblíbená pro své krásné historické i přírodní památky, moře a písečné pláže. Přírodním úkazem je například pohoří Sierra de Tramuntana. Pokud však raději trávíte čas ve městech například nákupováním, pak oceníte Passeig des Born v hlavním městě ostrova Palma de Mallorca. Pro milovníky historie bude zřejmě první zastávkou gotická katedrála La Seu ze 13. století, na jejíž přestavbě z mešity se podílel i Gaudí.

Pokud chcete navštívit menší, klidnější a možná ještě krásnější ostrov, navštivte Menorcu, která je lemována těmi nejkrásnějšími plážemi. Najdete zde 19 chráněných území, a tedy i spoustu oblastí s nedotčenou přírodou. Menorca se navíc pyšní i největším přírodním přístavem v Evropě, a to ve městě Mahon.

Pokud ale nehledáte na dovolené jen odpočinek a toužíte se i vybít, určitě navštivte Ibizu, která je ostrovem plným klubů, barů, neustávajících party a krásných pláží.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/4634656-4634656/ 

Mallorca pláž

Maltského souostroví

Jak už název napovídá Malta v této oblasti moře není sama, ale společnost jí dělají dva menší ostrovy Gozo a Comino. Mezi ostrovy je možné cestovat loděmi a trajekty a z pevniny na souostroví je nejlepší se dopravit letecky.

Každý z ostrovů je unikátní a má svá specifika. Malta je dozajista nejznámějším ostrovem tohoto souostroví. Ostrov Gozo je místem, kam spousta Malťanů jezdí na víkendy, podobně jako jezdí Češi na chalupu. Comino je nejmenším ostrovem této trojice, který má pouze 3 km2, avšak i na této ploše a hlavně kolem ní se nachází mnoho krás.

Pobřeží všech tří ostrovů tvoří hlavně skály, které jsou přerušované písečnými plážemi. Za nejkrásnější zátoku je považována zátoka Golden Bay. Díky křišťálově čisté vodě moře láká ke koupání a zajímavému potápění, a to i do mnoha podmořských jeskyní.

Na Maltě se nachází i mnoho historických zajímavostí. Na ostrovech zůstaly stopy po životě Féničanů, Kartaginců, Římanů a dalších významných národů. Nejstarší z památek na ostrovech, megalitické chrámy Hagar Qim a Mnajdra, vznikly přibližně 3500 let př.n.l. a jsou zapsány mezi dědictví UNESCO. Dalšími významnými místy je hypogenum v Ħal Saflieni nebo například hlavní město Malty La Valletta a zdejší rozsáhlé městské opevněním.

Velkou výhodou Malty je i to, že je zde přívětivé počasí v jakékoli roční době. 

Foto: https://pixabay.com/cs/users/magdalenalena-12222814/ 

Malta

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This