Dárek pro cestovatele

Letiště Larnaca

autor: | Dub 23, 2023 | 0 komentářů

Larnaca je mezinárodní letiště nacházející se na ostrově Kypr, v jeho jihovýchodní části. Je umístěno nedaleko stejnojmenného města. Jedná se o největší ostrovní letiště. Míří sem různé aerolinky z Evropy i Blízkého východu. Naleznete zde moderní terminál. Přílety jsou umístěné v jeho přízemní části, odletům je vyčleněno první podlaží. Nejvíce vytížené je během letní sezóny.

levné letenky

Letištní služby

Turistům je zdarma a bez omezení k dispozici Wi-Fi. Využít můžete úschovnu zavazadel. Ta se nachází v hale pro check-in. Pro občerstvení je připraveno několik restaurací a kaváren, které jsou otevřené nonstop. Také se zde nacházejí obchody nabízející různé suvenýry. Jedná s především o parfémy nebo různé druhy elektroniky.

Doprava z/na letiště

Cesta do nedaleké Larnaky trvá asi 25 minut. Můžete si přímo na letišti zapůjčit automobil. Další možností jsou autobusové linky nebo Taxi služba.

  • Půjčení automobilu

Ideální volba v případě, že chcete poznávat Kypr. Půjčovny jsou přímo na letišti. Některé jsou místní, další nadnárodní. Ceny půjčovného jsou různé, záleží na ročním období. Nejlevnější půjčovné je během zimy.

  • Autobusová doprava

Z letiště do centra Larnaka míří místní MHD. Jízdenku si zakoupíte u řidiče autobusu. Do města míří několik linek. Autobusová zastávka je umístěná u odletové části letiště a autobusy z ní vyjíždějí v pravidelných intervalech 10-30 minut. Ve dne je jízdenka o něco málo levnější.

  • Taxi služba

Tu turisté využívají především v pozdně nočních hodinách, kdy z letiště neodjíždí žádný autobus. Cena je fixní, nelze smlouvat, a liší se ve dne a v noci.

Ubytovací služby u letiště

Letiště je v provozu 24 hodin. Hledáte-li možnost ubytování, pak se nabízí soukromý apartmán
nedaleko terminálu. Další možností je městečko Dromolaxia, které je od letiště vzdálené 2
kilometry. Zde najdete různé ubytovací služby.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This