Vyberte stránku
Letiště na Kypru

Letiště na Kypru

autor: | Čvc 11, 2022 | 0 komentářů

Ačkoli je Kypr menším ostrovem, disponuje celkem devíti letišti, z nichž čtyři jsou mezinárodní – Larcana, Paphos, Nicosia a Ercan.
Součástí ostrova jsou také čtyři letecké základny– Lakatamia, Geçitkale, İlker Karter a RAF Akrotiri.

 

Mezinárodní letiště Larnaca

Letiště na KypruMezinárodní letiště Larnaca se nachází 4 km jihozápadně od Larnaky na Kypru. Letiště je pojmenované po prezidentovi Kyperské repuliky Glafcose Cleridese (1993 – 2006).
Letiště Larnaca je bránou na Kypr a společně s Mezinárodním letištěm Paphos patří mezi největší letiště na Kypru.
Letiště Larnaca slouží cestujícím od roku 1974, po té co turecká armáda vnikla na Kypr a uzavřela mezinárodní letiště v Nikósii.

 Info: WI-fi zdarma, úschovna zavazadel ano

Doprava z letiště: https://www.publictransport.com.cy/routes/page/routes-and-timetables 

Oficiální webové stránky: https://www.hermesairports.com/ 

Mezinárodní letiště Paphos

Letiště Paphos je považováno za druhé největší kyperské letiště. Letiště je hojně využívané turisty. Nachází se 4 km od města Paphos.
Letiště je také místem, které využívá jako základnu Kyperská národní garda a kyperské letectvo. Jedná se o nejjihovýchodnější základnu EU. Základna je využívána pro humanitární a nouzové účely pro jiné země.

Mezinárodní letiště Nicosia

Letiště bylo využívané až do roku 1974. V současnosti se používá již jen jeho malá část. Nachází se 8 km od hlavní města Kyosia. Letiště se přestalo používat po turecké invazi v roce 1974. Nyní je letištěm místem, kde sídlí ředitelství Spojených národů mírové síly na Kypru.

Mezinárodní letiště Ercan

Letiště Tymva, které je předchůdcem mezinárodního letiště Ercan, bylo vybudováno na Kypru Brity pro vojenské účely během koloniální nadvlády ostrova. Když ostrov ovládla turecká armáda, přišlo letiště pod jejich nadvládu. Dnes je mezinárodní letiště využívané civilisty v Severním Kypru.

Bohužel letiště nechtějí civilisté příliš využívat pro nesmyslné nařízení. Každé letadlo, mířící na letiště Ercan, musí nejprve přistát v Turecku, kde proběhne letištní prohlídka. Podle údajů klesla vytíženost letiště až o 400 % od roku 2006.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This