Letiště Malaga je čtvrtým nejrušnějším letištěm

autor: | Pro 6, 2021 | 0 komentářů

 

Malaga, španělsky Malága, je půvabné přístavní město nacházející se na pobřeží Costa del Sol na jihu Španělska. 

Přístavní město je mezi turisty velmi oblíbené díky svým plážím a dechberoucím historickým skvostům. Malaga je ideální pro milovníky túr i vodních sportů. Nejznámější památkou je Castillo de Gibralfaro, maurský palác z 10. století. Hojně navštěvovaný je také unikátní přístav.

Turisté mohou také vyrazit do Piccasova muzea, na pláž Malaga, nedaleko města Malaga najdete Caminito del Rey nebo Ronda, top místa k návštěvě. 

Součástí přístavního města je také letiště.

 

Rušné letiště s jedním terminálem

Letiště Malaga, oficiálně známé jako Letiště Malaga-Costa del Sol (španělsky: Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol) je čtvrté nejrušnější letiště ve Španělsku po Madridu-Barajas, Barceloně a Palma de Mallorca.

Letiště je pro oblast velmi důležité. Podporuje rozkvět cestovního ruchu, je hlavním mezinárodním letištěm obsluhující Costa Del Sol. Letiště Malaga se nachází 8 km jihozápadně od Malagy a 5 km severně od Torremolinos. Malagské letiště má dvě dráhy.

Z 85 % se jedná o mezinárodní letiště, cestovat se dá do mnoha mezinárodních destinací, ve většině případů do zemí Evropské unie a Spojeného království.

Letiště funguje jako přestupní pro Easyjet, Ryanair a Vueling. 

V roce 2019 odbavilo letiště Malaga 19 856 299 cestujících. V roce 2020 se jejich počet rapidně snížil díky covidobé pandemii, toho roku bylo odbaveno „pouze“ 5 161 636 cestujících.

Letiště Malaga je vybaveno pouze jedním terminálem, ten je vyhrazen pro vnitrostátní i mezinárodní lety. Je také známý jako Nový terminál nebo Terminál 3.

Letiště Malaga je vybaveno mnoha službami pro cestující i personál:

 – Restaurace a kavárny
– Obchody
– Bezcelní zóna
– Defibrilátory
– Umělecká galerie
– Zasedací místnosti
– Stroj na balení zavazadel 
– Úschovna zavazadel
– Ztracená zavazadla

 

Foto >> https://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1laga_Airport 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This