Letiště Malaga je čtvrtým nejrušnějším letištěm

autor: | Pro 6, 2021 | 0 komentářů

 

Malaga, španělsky Malága, je půvabné přístavní město nacházející se na pobřeží Costa del Sol na jihu Španělska. 

Přístavní město je mezi turisty velmi oblíbené díky svým plážím a dechberoucím historickým skvostům. Malaga je ideální pro milovníky túr i vodních sportů. Nejznámější památkou je Castillo de Gibralfaro, maurský palác z 10. století. Hojně navštěvovaný je také unikátní přístav.

Turisté mohou také vyrazit do Piccasova muzea, na pláž Malaga, nedaleko města Malaga najdete Caminito del Rey nebo Ronda, top místa k návštěvě. 

Součástí přístavního města je také letiště.

 

Rušné letiště s jedním terminálem

Letiště Malaga, oficiálně známé jako Letiště Malaga-Costa del Sol (španělsky: Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol) je čtvrté nejrušnější letiště ve Španělsku po Madridu-Barajas, Barceloně a Palma de Mallorca.

Letiště je pro oblast velmi důležité. Podporuje rozkvět cestovního ruchu, je hlavním mezinárodním letištěm obsluhující Costa Del Sol. Letiště Malaga se nachází 8 km jihozápadně od Malagy a 5 km severně od Torremolinos. Malagské letiště má dvě dráhy.

Z 85 % se jedná o mezinárodní letiště, cestovat se dá do mnoha mezinárodních destinací, ve většině případů do zemí Evropské unie a Spojeného království.

Letiště funguje jako přestupní pro Easyjet, Ryanair a Vueling. 

V roce 2019 odbavilo letiště Malaga 19 856 299 cestujících. V roce 2020 se jejich počet rapidně snížil díky covidobé pandemii, toho roku bylo odbaveno „pouze“ 5 161 636 cestujících.

Letiště Malaga je vybaveno pouze jedním terminálem, ten je vyhrazen pro vnitrostátní i mezinárodní lety. Je také známý jako Nový terminál nebo Terminál 3.

Letiště Malaga je vybaveno mnoha službami pro cestující i personál:

 – Restaurace a kavárny
– Obchody
– Bezcelní zóna
– Defibrilátory
– Umělecká galerie
– Zasedací místnosti
– Stroj na balení zavazadel 
– Úschovna zavazadel
– Ztracená zavazadla

 

Foto >> https://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1laga_Airport 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This