Vyberte stránku

Letiště Malaga je čtvrtým nejrušnějším letištěm

autor: | Pro 6, 2021 | 0 komentářů

 

Malaga, španělsky Malága, je půvabné přístavní město nacházející se na pobřeží Costa del Sol na jihu Španělska. 

Přístavní město je mezi turisty velmi oblíbené díky svým plážím a dechberoucím historickým skvostům. Malaga je ideální pro milovníky túr i vodních sportů. Nejznámější památkou je Castillo de Gibralfaro, maurský palác z 10. století. Hojně navštěvovaný je také unikátní přístav.

Turisté mohou také vyrazit do Piccasova muzea, na pláž Malaga, nedaleko města Malaga najdete Caminito del Rey nebo Ronda, top místa k návštěvě. 

Součástí přístavního města je také letiště.

 

Rušné letiště s jedním terminálem

Letiště Malaga, oficiálně známé jako Letiště Malaga-Costa del Sol (španělsky: Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol) je čtvrté nejrušnější letiště ve Španělsku po Madridu-Barajas, Barceloně a Palma de Mallorca.

Letiště je pro oblast velmi důležité. Podporuje rozkvět cestovního ruchu, je hlavním mezinárodním letištěm obsluhující Costa Del Sol. Letiště Malaga se nachází 8 km jihozápadně od Malagy a 5 km severně od Torremolinos. Malagské letiště má dvě dráhy.

Z 85 % se jedná o mezinárodní letiště, cestovat se dá do mnoha mezinárodních destinací, ve většině případů do zemí Evropské unie a Spojeného království.

Letiště funguje jako přestupní pro Easyjet, Ryanair a Vueling. 

V roce 2019 odbavilo letiště Malaga 19 856 299 cestujících. V roce 2020 se jejich počet rapidně snížil díky covidobé pandemii, toho roku bylo odbaveno „pouze“ 5 161 636 cestujících.

Letiště Malaga je vybaveno pouze jedním terminálem, ten je vyhrazen pro vnitrostátní i mezinárodní lety. Je také známý jako Nový terminál nebo Terminál 3.

Letiště Malaga je vybaveno mnoha službami pro cestující i personál:

 – Restaurace a kavárny
– Obchody
– Bezcelní zóna
– Defibrilátory
– Umělecká galerie
– Zasedací místnosti
– Stroj na balení zavazadel 
– Úschovna zavazadel
– Ztracená zavazadla

 

Foto >> https://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1laga_Airport 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This