Letiště Malaga je čtvrtým nejrušnějším letištěm

autor: | Pro 6, 2021 | 0 komentářů

 

Malaga, španělsky Malága, je půvabné přístavní město nacházející se na pobřeží Costa del Sol na jihu Španělska. 

Přístavní město je mezi turisty velmi oblíbené díky svým plážím a dechberoucím historickým skvostům. Malaga je ideální pro milovníky túr i vodních sportů. Nejznámější památkou je Castillo de Gibralfaro, maurský palác z 10. století. Hojně navštěvovaný je také unikátní přístav.

Turisté mohou také vyrazit do Piccasova muzea, na pláž Malaga, nedaleko města Malaga najdete Caminito del Rey nebo Ronda, top místa k návštěvě. 

Součástí přístavního města je také letiště.

 

Rušné letiště s jedním terminálem

Letiště Malaga, oficiálně známé jako Letiště Malaga-Costa del Sol (španělsky: Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol) je čtvrté nejrušnější letiště ve Španělsku po Madridu-Barajas, Barceloně a Palma de Mallorca.

Letiště je pro oblast velmi důležité. Podporuje rozkvět cestovního ruchu, je hlavním mezinárodním letištěm obsluhující Costa Del Sol. Letiště Malaga se nachází 8 km jihozápadně od Malagy a 5 km severně od Torremolinos. Malagské letiště má dvě dráhy.

Z 85 % se jedná o mezinárodní letiště, cestovat se dá do mnoha mezinárodních destinací, ve většině případů do zemí Evropské unie a Spojeného království.

Letiště funguje jako přestupní pro Easyjet, Ryanair a Vueling. 

V roce 2019 odbavilo letiště Malaga 19 856 299 cestujících. V roce 2020 se jejich počet rapidně snížil díky covidobé pandemii, toho roku bylo odbaveno „pouze“ 5 161 636 cestujících.

Letiště Malaga je vybaveno pouze jedním terminálem, ten je vyhrazen pro vnitrostátní i mezinárodní lety. Je také známý jako Nový terminál nebo Terminál 3.

Letiště Malaga je vybaveno mnoha službami pro cestující i personál:

 – Restaurace a kavárny
– Obchody
– Bezcelní zóna
– Defibrilátory
– Umělecká galerie
– Zasedací místnosti
– Stroj na balení zavazadel 
– Úschovna zavazadel
– Ztracená zavazadla

 

Foto >> https://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1laga_Airport 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This