delray

Královská procházka – stezku Caminito del rey nelze vynechat!

autor: | Bře 13, 2024 | 0 komentářů

Caminito del Rey je úzká pěší stezka ve Španělsku, která svůj název získala po královské inspekci v roce 1921. Trasa je typickou ukázkou krásy místní přírody a dějin, kterou stojí za to vidět!

Proč královská stezka?

Stezka byla vystavěna v roce 1905 kvůli údržbě vodního kanálu, který vedl k místní elektrárně. Byla pojmenována po králi Alfonsovi XIII, který prováděl inspekci.

Časem stezka začala chátrat a v roce 2001 byla z bezpečnostních důvodů uzavřena. V rámci modernizace byla cesta zpevněna a nyní jsou podél ní postavené zábrany, díky kterým je místo znovu turisticky přívětivé.

Stezka vede skalnatými soutěskami. Po cestě se otevírají výhledy na vodní nádrže, poté cesta klesá do lesnatého údolí a dále stoupá mezi skalami. Místy křižujete říční koryta a vzápětí se před vámi objevuje vodopád. Caminito po celou dobu nepřestává udivovat svojí krásou a rozmanitostí.

Image by Makalu from Pixabay

Úskalí na trase vedoucí mezi skály 

Trasa Caminito del Rey není extrémně obtížná, ale vyžaduje určitou fyzickou kondici a odvahu. Chodník je dobře zabezpečený, ale některé úseky jsou úzké a stísněné. Pokud trpíte klaustrofobií, nejprve si cestu prohlédněte na internetu. 

Láká vás rozmanitost španělské přírody? Pak si připravte pevnou obuv, sluneční brýle, dostatek pití a spoustu energie k tomu. Celková délka trasy je 7,7 kilometru a chůze vám zabere přibližně 3-4 hodiny.

Caminito je celkově nenáročné a cesty jsou pěkně upravené. Místy ale narazíte i na úseky, které vedou terénem a jsou náročnější. Určitě si vemte kvalitní pevnou obuv.

Protože už je dnes trasa velmi populární, raději si předem vstup rezervujte.

del ray výhled

Image by Makalu from Pixabay

Objevte rozmanitost Španělska

Caminito del Rey nabízí mnoho fotogenických scenérií a úchvatných výhledů. Na visutých lávkách se otevírají jedinečné výhledy do krajiny. Poté budete procházet úzkými tunely vytesanými do skály. Nad řekou se tyčí pozoruhodné skalní převisy. Z nejvyšších míst stezky se otevírají panoramatické výhledy.

Procházka po stezce přinese mnoho krásného na pohled. Místní divoká krajina je pro nás exotická a na své si přijdou i milovníci historie. Pevnosti, stará města, kláštery a archeologická naleziště – to všechno potkáte během slunné procházky na jihu Španělska. 

Už se chystáte na cestu? Pak si včas objednejte vstupenky, ať nepřijdete o tuto krásnou podívanou! 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This