Ronda malaga

Ronda – Málaga

autor: | Čvc 21, 2023

Chystáte-li se na návštěvu Španělska, rozhodně do svého itineráře zahrňte i město Ronda, které se nachází v severozápadní části provincie Málaga, v oblasti Andalusie.

Zajímavosti o městě

Ronda se rozprostírá na dvou skalních masivech, které odděluje hluboká rokle. Tou protéká řeka Guadalevín. Celé město navíc obklopují pásy hor vytvářející úchvatné panorama. Vzhledem k tomu, že se město nachází nedaleko Costa del Sol, patří mezi oblíbené a často vyhledávané turistické cíle.

Na své si přijdou milovníci historických památek, kterých je ve městě velké množství. Okolí zase nabízí divokou přírodu.

Proslulá je místní býčí aréna Plaza de Toros a nad hlubokým srázem se vypínající Nový most – Puente Nuevo. Ten odděluje starou a novou část města. Staré město, díky svým úzkým uličkám, představuje klasickou arabskou městskou strukturu. Naleznete zde velké množství paláců, bran, minaret a oblíbené Arabské lázně.

V celém okolí města narazíte na řadu pozůstatků pravěkého osídlení. V jeskyni Cueva de la Pileta se dokonce zachovaly i starobylé sklaní malby.

Arabské lázně

Jejich stavba se datuje do 13. století. Vznikly na místě, kde se nacházely ruiny římských lázní. Současná stavba zachovala původní dispozice. Jedná se o jedny z nejzachovalejších španělských lázní. Prostory, které jsou určené pro koupele a pocení, mají kaskádovité uspořádání. Později byla k lázním přistavěná zahrada s bazénkem určeným pro sedací koupele.

Puente Nuevo

Jak již bylo řečeno výše, jedná se o most, který se klene nad nejvyšším bodem místní rokle. Most je hlavní atrakcí Rondy. Pokud se na most vydáte, můžete se těšit na nezapomenutelné výhledy do okolí.

Pěší turistika

Ronda je vnímána jako výchozí bod do místního okolí. Můžete se vydat objevovat místní vesničky, které jsou typické svými bílými domky. V okolí Rondy naleznete celou řadu značených turistických tras. Můžete si zvolit krátké nebo celodenní výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí města.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This