Ronda malaga

Ronda – Málaga

autor: | Čvc 21, 2023

Chystáte-li se na návštěvu Španělska, rozhodně do svého itineráře zahrňte i město Ronda, které se nachází v severozápadní části provincie Málaga, v oblasti Andalusie.

Zajímavosti o městě

Ronda se rozprostírá na dvou skalních masivech, které odděluje hluboká rokle. Tou protéká řeka Guadalevín. Celé město navíc obklopují pásy hor vytvářející úchvatné panorama. Vzhledem k tomu, že se město nachází nedaleko Costa del Sol, patří mezi oblíbené a často vyhledávané turistické cíle.

Na své si přijdou milovníci historických památek, kterých je ve městě velké množství. Okolí zase nabízí divokou přírodu.

Proslulá je místní býčí aréna Plaza de Toros a nad hlubokým srázem se vypínající Nový most – Puente Nuevo. Ten odděluje starou a novou část města. Staré město, díky svým úzkým uličkám, představuje klasickou arabskou městskou strukturu. Naleznete zde velké množství paláců, bran, minaret a oblíbené Arabské lázně.

V celém okolí města narazíte na řadu pozůstatků pravěkého osídlení. V jeskyni Cueva de la Pileta se dokonce zachovaly i starobylé sklaní malby.

Arabské lázně

Jejich stavba se datuje do 13. století. Vznikly na místě, kde se nacházely ruiny římských lázní. Současná stavba zachovala původní dispozice. Jedná se o jedny z nejzachovalejších španělských lázní. Prostory, které jsou určené pro koupele a pocení, mají kaskádovité uspořádání. Později byla k lázním přistavěná zahrada s bazénkem určeným pro sedací koupele.

Puente Nuevo

Jak již bylo řečeno výše, jedná se o most, který se klene nad nejvyšším bodem místní rokle. Most je hlavní atrakcí Rondy. Pokud se na most vydáte, můžete se těšit na nezapomenutelné výhledy do okolí.

Pěší turistika

Ronda je vnímána jako výchozí bod do místního okolí. Můžete se vydat objevovat místní vesničky, které jsou typické svými bílými domky. V okolí Rondy naleznete celou řadu značených turistických tras. Můžete si zvolit krátké nebo celodenní výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí města.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This