granada

Město Granada

autor: | Bře 15, 2024 | 0 komentářů

Granada je právem nejnavštěvovanějším místem v Andalusii. A to hlavně díky své bohaté historii a krásným památkám. Jestli se do Granady plánujete vydat, máme pro vás několik tipů. Aneb kdy vyrazit do Granady, co zde navštívit a kde se ubytovat?

Granadu navštivte na jaře nebo na podzim

Granada leží na jihu Španělska. Teplé a slunečné počasí zde tak panuje většinu roku. Ideální období pro návštěvu Granady je od dubna do června a od září do října. Tedy v době, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch zároveň není na vrcholu. 

Jestliže ovšem chcete vidět sníh v horách Sierra Nevady a navštívit lyžařská střediska, pak sem vyrazte od prosince do března.

Ubytování v Granadě

Možností ubytování máte v Granadě nespočet. Vybírat můžete mezi hotely, hostely a apartmány. Nejoblíbenější oblastí pro ubytování je historické centrum města a okolí Alhambry. Právě u Alhambry se totiž nachází mnoho hotelů a apartmánů s nádherným výhledem nejen na palácový komplex. Nejlepší TIPY na ubytování najdete ZDE.

5 tipů, co v Granadě navštívit

Co vidět v Granadě?

Alhambra

Pevnost Alhambra leží na kopci nad Granadou. Jedná se o nejnavštěvovanější památku v celém Španělsku, která nabízí nádherný výhled na kouzelné město. Byla postavena na konci 13. století, kdy sloužila jako sídlo maurských vládců.

Generalife

Palác Generalife a přilehlé zahrady, které jsou součástí Alhambry, byly postaveny jako letní sídlo. Generalife je dnes navštěvovaná pro své krásné fontány, zahrady a terasy.

Albayzín

Albayzín je nejstarší část města Granada. Těšit se zde můžete na úzké uličky plné bílých domů. Ochutnat tu lze tradiční andaluskou kuchyni nebo si užít krásný výhled na pevnost Alhambra.

Granada Cathedral

Granada Cathedral vyrostla na místě bývalé mešity a dodnes je jednou z největších katedrál ve Španělsku. 

Science Park

S dětmi navštivte Science Park nabízející interaktivní výstavy a aktivity, které vás nechají nakouknout do poutavého světa technologie.

Image by 12019 from Pixabay

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This