Malaga

7 tipů na výlety Málaga

autor: | Kvě 17, 2023 | 0 komentářů

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?

Tipy na výlety v Malaze

I když se Málaga neřadí mezi nejslavnější historická města, rozhodně má co nabídnout, a navíc díky svému mírnému středomořskému klima je perfektní destinací po celý rok. Zatímco v létě si zde užijete relax na dlouhých plážích, zbytek roku je ideální na objevování zdejších památek, zajímavých míst a vyrazit samozřejmě můžete i do okolí Málagy. Inspirujte se i vy naším průvodcem, který vám představuje 7 nejlepších tipů na výlety v Malaze a jejím okolí.

Nejkrásnější pláže Málagy

Málaga, která je součástí slavného dovolenkového pobřeží Costa del Sol, se pyšní hned několika skvělými plážemi. Ty jsou oblíbené hlavně pro svoji čistotu, i přestože jsou prakticky přímo v centru města. 

Pláže jsou zde lemovány kouzelnými promenádami s vysokými palmami, pokrývá je jemný světlý písek a pozvolný vstup do moře je naprosto ideální pro dovolenou s dětmi. 

Konkrétně se pak mezi ty 3 vůbec nejkrásnější pláže řadí:

  • Playa de la Misericordia
  • Playa de la Malagueta
  • Playa de Las Acacias

Nejelevnější a nejlepší ubytování v Malaze

Zajímavosti, památky a historie

MalagaJak již bylo zmíněno, Málaga sice nepatří mezi města, která by byla vyhlášená svou historií, i tak zde ale minimálně jeden den můžete objevováním místních pamětihodností strávit. Zaujmou vás tu památky z antiky, z doby arabských Maurů i španělského království. 
Minout byste v Malaze určitě neměli hrad Gibralfaro, maurskou pevnost Alcazaba, antické římské divadlo a chybět v našem výčtu určitě nemůže ani Catedral de la Encarnación de Málaga.

Noční život v Malaze

Většina španělských měst je známá svým nočním životem a v Malaze tomu rozhodně není jinak. Španělé si zde dokáží život náležitě užít. Nedivte se proto, zda bude v noci na ulici mnohem rušněji než přes den. Pravý noční život začíná v Malaze po 19. hodině a mnohdy končí až po 3. hodině ráno. A jelikož je centrum tohoto krásného města plné skvělých restaurací a klubů, jistě si zde tento noční ruch také maximálně užijete. Vůbec nejvíce barů se nachází v okolí Plaza de Uncibay v historickém centru. Fantastické podniky jsou ale i ve čtvrti La Malagueta a v okolí přístavu na promenádě Muelle Uno.

Výlet do města Ronda

Ronda MalagaPokud již budete mít samotnou Málagu bedlivě prozkoumanou, nastává nejvyšší čas na výlety do okolí

Jedním z nejoblíbenějších míst, kam se můžete vydat, je město Ronda ležící přibližně hodinu a půl jízdy autem od Málagy. Největším lákadlem je zde ikonický most spojující dvě části Rondy na vysokých skalních útesech rozdělených hlubokou roklí. Jedná se o skvělý jednodenní výlet. Z Málagy do Rondy proto pravidelně jezdí autobusy, se kterými cesta trvá zhruba dvě hodiny. 

Autor/ka fotografie: Emilia: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-most-architektura-utes-14339479/

Výlet do města Granada

Přibližně jeden a půl hodiny od Málagy, akorát na druhou stranu, se nachází další krásné místo – město Granada ve španělském vnitrozemí. Granada patří díky světoznámé pevnosti Alhambra i nejvyšší hoře pevninského Španělska, kterým je 3 478 metrů vysoký Mulhacénem, k nejnavštěvovanějším místům na Pyrenejském poloostrově.

Turistická stezka Caminito del Rey

Další světoznámou atrakcí poblíž Málagy, která si jistě zaslouží vaši návštěvu, je spektakulární turistická stezka Caminito del Rey. Chodník je zde doslova připnutý na 300 metrů vysokých skalních stěnách a prodírá se úzkými roklemi, klene se nad hlubokými údolími a vede skrz lesy. I tak je ale toto místo vhodné i pro méně trénované cestovatele.

Pokud se sem budete chtít vydat, nebojte se na tento výlet vyčlenit hned dva dny. Cesta z Málagy sem autem trvá necelou hodinu a projít celou stezkou zabere asi tři a půl hodiny. V okolí Caminito del Rey je však velké množství dalších turistických stezek, a tak by byla škoda zde strávit pouze jeden den. 

Výlet na Gibraltar

GibraltarOpomenout určitě nesmíme ani klenot, který jižní pobřeží Španělska skrývá – ikonická skála Gibraltaru. I když tedy Gibraltar neleží na pobřeží Španělska, ale je závislým územím Velké Británie, má příchozím co nabídnout a patří k nejčastějším výletům během dovolené v Malaze. Cesta sem trvá necelé dvě hodiny, a tak je v tomto případě už nutností na Gibraltaru nebo v blízkém španělském městě La Línea strávit alespoň jednu noc. 

Cesta autem z Málagy na Gibraltar je dlouhá cca 130 km, ale vydat se sem můžete také veřejnou dopravou v podobě autobusů, které jezdí z Málagy do pohraničního města La Línea a cesta jimi trvá kolem dvě a půl hodiny. 

Autor/ka fotografie: Carlos Sedano: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-hory-zapad-slunce-pobrezi-12876971/

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This