Malaga

7 tipů na výlety Málaga

autor: | Kvě 17, 2023 | 0 komentářů

Tipy na výlety v Malaze

I když se Málaga neřadí mezi nejslavnější historická města, rozhodně má co nabídnout, a navíc díky svému mírnému středomořskému klima je perfektní destinací po celý rok. Zatímco v létě si zde užijete relax na dlouhých plážích, zbytek roku je ideální na objevování zdejších památek, zajímavých míst a vyrazit samozřejmě můžete i do okolí Málagy. Inspirujte se i vy naším průvodcem, který vám představuje 7 nejlepších tipů na výlety v Malaze a jejím okolí.

Nejkrásnější pláže Málagy

Málaga, která je součástí slavného dovolenkového pobřeží Costa del Sol, se pyšní hned několika skvělými plážemi. Ty jsou oblíbené hlavně pro svoji čistotu, i přestože jsou prakticky přímo v centru města. 

Pláže jsou zde lemovány kouzelnými promenádami s vysokými palmami, pokrývá je jemný světlý písek a pozvolný vstup do moře je naprosto ideální pro dovolenou s dětmi. 

Konkrétně se pak mezi ty 3 vůbec nejkrásnější pláže řadí:

 • Playa de la Misericordia
 • Playa de la Malagueta
 • Playa de Las Acacias

Nejlepší nabídka ubytování

  Booking.com

  Zajímavosti, památky a historie

  MalagaJak již bylo zmíněno, Málaga sice nepatří mezi města, která by byla vyhlášená svou historií, i tak zde ale minimálně jeden den můžete objevováním místních pamětihodností strávit. Zaujmou vás tu památky z antiky, z doby arabských Maurů i španělského království. 
  Minout byste v Malaze určitě neměli hrad Gibralfaro, maurskou pevnost Alcazaba, antické římské divadlo a chybět v našem výčtu určitě nemůže ani Catedral de la Encarnación de Málaga.

  Noční život v Malaze

  Většina španělských měst je známá svým nočním životem a v Malaze tomu rozhodně není jinak. Španělé si zde dokáží život náležitě užít. Nedivte se proto, zda bude v noci na ulici mnohem rušněji než přes den. Pravý noční život začíná v Malaze po 19. hodině a mnohdy končí až po 3. hodině ráno. A jelikož je centrum tohoto krásného města plné skvělých restaurací a klubů, jistě si zde tento noční ruch také maximálně užijete. Vůbec nejvíce barů se nachází v okolí Plaza de Uncibay v historickém centru. Fantastické podniky jsou ale i ve čtvrti La Malagueta a v okolí přístavu na promenádě Muelle Uno.

  Výlet do města Ronda

  Ronda MalagaPokud již budete mít samotnou Málagu bedlivě prozkoumanou, nastává nejvyšší čas na výlety do okolí

  Jedním z nejoblíbenějších míst, kam se můžete vydat, je město Ronda ležící přibližně hodinu a půl jízdy autem od Málagy. Největším lákadlem je zde ikonický most spojující dvě části Rondy na vysokých skalních útesech rozdělených hlubokou roklí. Jedná se o skvělý jednodenní výlet. Z Málagy do Rondy proto pravidelně jezdí autobusy, se kterými cesta trvá zhruba dvě hodiny. 

  Autor/ka fotografie: Emilia: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-most-architektura-utes-14339479/

  Výlet do města Granada

  Přibližně jeden a půl hodiny od Málagy, akorát na druhou stranu, se nachází další krásné místo – město Granada ve španělském vnitrozemí. Granada patří díky světoznámé pevnosti Alhambra i nejvyšší hoře pevninského Španělska, kterým je 3 478 metrů vysoký Mulhacénem, k nejnavštěvovanějším místům na Pyrenejském poloostrově.

  Turistická stezka Caminito del Rey

  Další světoznámou atrakcí poblíž Málagy, která si jistě zaslouží vaši návštěvu, je spektakulární turistická stezka Caminito del Rey. Chodník je zde doslova připnutý na 300 metrů vysokých skalních stěnách a prodírá se úzkými roklemi, klene se nad hlubokými údolími a vede skrz lesy. I tak je ale toto místo vhodné i pro méně trénované cestovatele.

  Pokud se sem budete chtít vydat, nebojte se na tento výlet vyčlenit hned dva dny. Cesta z Málagy sem autem trvá necelou hodinu a projít celou stezkou zabere asi tři a půl hodiny. V okolí Caminito del Rey je však velké množství dalších turistických stezek, a tak by byla škoda zde strávit pouze jeden den. 

  Výlet na Gibraltar

  GibraltarOpomenout určitě nesmíme ani klenot, který jižní pobřeží Španělska skrývá – ikonická skála Gibraltaru. I když tedy Gibraltar neleží na pobřeží Španělska, ale je závislým územím Velké Británie, má příchozím co nabídnout a patří k nejčastějším výletům během dovolené v Malaze. Cesta sem trvá necelé dvě hodiny, a tak je v tomto případě už nutností na Gibraltaru nebo v blízkém španělském městě La Línea strávit alespoň jednu noc. 

  Cesta autem z Málagy na Gibraltar je dlouhá cca 130 km, ale vydat se sem můžete také veřejnou dopravou v podobě autobusů, které jezdí z Málagy do pohraničního města La Línea a cesta jimi trvá kolem dvě a půl hodiny. 

  Autor/ka fotografie: Carlos Sedano: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-hory-zapad-slunce-pobrezi-12876971/

  Důležité odkazy pro cestování Malaga:

  Ubytování: ZDE

  Letenky: ZDE

  Nejlepší restaurace v Malaze: https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g187438-Malaga_Costa_del_Sol_Province_of_Malaga_Andalucia.html 

  S láskou napsali a zveřejnili tým

  Tipy

  Inspirace 

  7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

  7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

  V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

  Zábavní park Tivoli

  Zábavní park Tivoli

  Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

  Pivovar Carlsberg

  Pivovar Carlsberg

  První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

  Share This