motlava

Nábřeží řeky Motlavy: Srdce starého města

autor: | Pro 17, 2023 | 0 komentářů

Nábřeží řeky Motlavy tvoří promenádu, která vede podél řeky od Zeleného mostu až k mostu Chlebný. Je to ideální místo na procházku, při které můžete obdivovat historické budovy, lodě a mosty, nebo si můžete odpočinout v některé z mnoha kaváren či restaurací po cestě. Na nábřeží se nachází také několik památek, jako je historická továrna Stary Żuraw, pevnost Wisłoujście nebo Artušův dvůr.

Ostrov Olowianka: Muzeum a ruské kolo

Ostrov Olowianka je malý ostrov na řece Motlavě, který je spojen s oběma břehy mosty. Na ostrově se nachází Muzeum námořnictva, kde si můžete prohlédnout expozice o historii a současnosti polského loďstva, nebo navštívit repliku středověké lodi. Zajímavou atrakcí je také ruské kolo Amber Sky, které nabízí výhled na celé město z výšky 50 metrů.

 

Długi Targ: Náměstí plné života

 Długi Targ je náměstí, které tvoří centrum starého města. Je obklopeno impozantními měšťanskými domy s bohatě zdobenými fasádami a štíty. Na náměstí se nachází také radnice, která je jednou z dominant města. Uvnitř radnice je muzeum, kde si můžete prohlédnout historické interiéry, obrazy a hodiny. Před radnicí stojí známá Neptunova fontána, která je symbolem města Gdaňsk.

 

Mapa

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This