Vyberte stránku
Vogalonga

Vogalonga

autor: | Čvc 19, 2022 | 0 komentářů

Tato veslařská regata se každoročně uskutečňuje v Itálii, v Benátkách. Trasa bývá, ve většině případů, stejná. Její délka je asi 30 kilometrů a vede přes severní část Benátské laguny.

Benátky

Jejich historické centrum se nachází na ostrovech mělké Benátské laguny, což je vodní plocha, která je spojená s Benátským zálivem. Novější části města se nacházejí na pevnině. V minulosti patřily Benátky mezi námořní a obchodní velmoci. Řadily se také mezi velmi významná sklářská centra a i v současné době mají historický, kulturní i společenský význam.

Důležité městské ulice jsou doplněny velkým množstvím kanálů, na kterých panuje čilý dopravní ruch. Vede přes ně přes 400 kamenných mostů. Některé domy jsou postavené na dubových kůlech, jež jsou zaraženy do mořského dna. Středem města prochází Canal Grande, který je jednou z velmi důležitých dopravních tepen. Je spojnicí hlavního nádraží, přístavu, historického náměstí Svatého Marka a centrem města. Obě části města spojuje nejstarší a nejznámější most Ponte di Rialto.

Dopravu po kanálech mají na starost motorové lodě. Turisté mohou využít i klasické gondoly.

 Více o Benátkách najdete ZDE

Historie regaty

První regata se ve městě, mezi kanály, uskutečnila na svatého Martina 1974, kdy se skupina přátel rozhodla uspořádat regatu na malých veslicích. Jednalo se o nesoutěžní závod. Přednost měly motorové čluny, které daly možnost účasti všem, nejen dobrým veslařům. Účastnily se jí i významné benátské osobnosti zajímající se o kulturní dění města a tak se stala oficiální záležitostí.

První oficiální Vogalonga se uskutečnila další rok. Dráha Vogalongy vede vyhlídkovou trasou, kolem různých benátských kanálů i historických budov.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This