Vogalonga

Vogalonga

autor: | Čvc 19, 2022 | 0 komentářů

Tato veslařská regata se každoročně uskutečňuje v Itálii, v Benátkách. Trasa bývá, ve většině případů, stejná. Její délka je asi 30 kilometrů a vede přes severní část Benátské laguny.

Benátky

Jejich historické centrum se nachází na ostrovech mělké Benátské laguny, což je vodní plocha, která je spojená s Benátským zálivem. Novější části města se nacházejí na pevnině. V minulosti patřily Benátky mezi námořní a obchodní velmoci. Řadily se také mezi velmi významná sklářská centra a i v současné době mají historický, kulturní i společenský význam.

Důležité městské ulice jsou doplněny velkým množstvím kanálů, na kterých panuje čilý dopravní ruch. Vede přes ně přes 400 kamenných mostů. Některé domy jsou postavené na dubových kůlech, jež jsou zaraženy do mořského dna. Středem města prochází Canal Grande, který je jednou z velmi důležitých dopravních tepen. Je spojnicí hlavního nádraží, přístavu, historického náměstí Svatého Marka a centrem města. Obě části města spojuje nejstarší a nejznámější most Ponte di Rialto.

Dopravu po kanálech mají na starost motorové lodě. Turisté mohou využít i klasické gondoly.

 Více o Benátkách najdete ZDE

Historie regaty

První regata se ve městě, mezi kanály, uskutečnila na svatého Martina 1974, kdy se skupina přátel rozhodla uspořádat regatu na malých veslicích. Jednalo se o nesoutěžní závod. Přednost měly motorové čluny, které daly možnost účasti všem, nejen dobrým veslařům. Účastnily se jí i významné benátské osobnosti zajímající se o kulturní dění města a tak se stala oficiální záležitostí.

První oficiální Vogalonga se uskutečnila další rok. Dráha Vogalongy vede vyhlídkovou trasou, kolem různých benátských kanálů i historických budov.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Mexiko 

Mexiko 

Země tolika barev, rozmanitých vůní, chutí a zvukomalebného jazyka. Název „Mexico“ má původ v jazyce nahuatl a nese význam „pupek měsíce“. Mexiko jsou nejen bílé písečné pláže, tyrkysové karibské moře nebo nekonečná džungle na poloostrově Yucatan, ale také náhorní...

Share This