Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

autor: | Led 31, 2024 | 0 komentářů

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které patří k těm největším v celém Dánsku. Od centra Kodaně je vzdáleno přibližně 9 kilometrů a je dobře dostupné metrem, autobusem i vlakem. Co zde navštívit?

O čtvrti Kastrup jste mimo jiné mohli slyšet ve spojení se známým Öresundským mostem, který odtud vede do švédského města Malmö. Jedná se o 16 kilometrů dlouhé spojení přes Öresund, úžinu mezi Švédskem a Dánskem. 

Image by Stefan Grage from Pixabay
Kastrup

Městská část Kastrup: Co zde vidět?

Jako první stojí za zmínku přístav, kde se můžete těšit na mnoho restaurací a obchodů. Další turisticky oblíbenou atrakcí je v této lokalitě světoznámé akvárium. Kodaňská Modrá planeta (The Blue Planet) patří k největším akváriím v ​​severní Evropě. Nejenže tu můžete obdivovat nespočet druhů ryb a dalších vodních živočichů, ale navíc budete mít tu čest na vlastní oči spatřit skutečný architektonický klenot. Za úspěšnou realizací akvária totiž stojí studio 3XN, které má za sebou již řadu úspěšných realizací, a to nejen v Evropě, ale také v Indii, Číně a Spojených arabských emirátech. 

Jestliže byste si chtěli užít zajímavé památky v samotném centru Kodaně, doporučujeme se vydat na náměstí Rådhuspladsen. Stejně tak stojí za to projít po ulici Strøget, která je nejdelší pěší zónou v Evropě a nabízí řadu obchodů a restaurací.

Mapa:

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This