malmo

7 tipů, co vidět v Malmö 

autor: | Úno 13, 2024 | 0 komentářů


Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí mnohem více. Aneb co ve městě Malmö navštívit?

Malmö: Co zde vidět?

Kostel, hrad, mrakodrap i nejdelší most v celé Evropě. Malmö je město, které má co nabídnout párům, singles i rodinám. Zatímco slunečný den si nejlépe užijete procházkou po rozlehlém parku Pildammsparken, za deště se doporučujeme schovat do jednoho ze zdejších muzeí. Pokud váháte, kam se vydat na příští dovolenou, jižní část Švédska určitě stojí za zvážení! 

Hrad Malmö

Největší dominantou, kterou musíte navštívit, je Hrad Malmö. Jedná se o jednu nejvýznamnějších památek Švédska. Hrad byl postaven v 16. století, aby sloužil jako pevnost a královské sídlo. V současnosti se v něm nachází muzeum s rozsáhlou sbírkou umění a historických artefaktů. Hrad nepředstavuje skvělé místo pouze pro milovníky historie. Vychutnat si zde totiž můžete jedinečnou atmosféru minulosti i současnosti.

malmo

Turning Torso

Malmö mimo jiné vyniká svou rozmanitostí. To je také důvod, proč hned dalším turisticky nejvyhledávanějším místem je Turning Torso – 190 metrů vysoký moderní mrakodrap inspirovaný návrhem španělského architekta Santiago Calatravy. Jde o nejvyšší budovu ve Skandinávii, díky čemuž poskytuje úchvatné výhledy na město i Baltské moře. Hledáte-li během své cesty moderní architekturu kloubenou s panoramatickými výhledy, Turning Torso nesmíte minout.

Nejelevnější a nejlepší ubytování v Malmö

Kostel svatého Petra v Malmö

Kostel svatého Petra v Malmö v gotickém stylu byl postaven ve 14. století a dodnes představuje, hned po hradu Malmö, nejoblíbenější historickou památku. Zatímco uvnitř kostela naleznete mnoho zajímavých uměleckých děl, z věže se vám naskytne krásný výhled na město. Kostel svatého Petra není pouze duchovním centrem, ale navíc také významnou turistickou atrakcí.

Malmo

Stortorget Square

Stortorget je vůbec největší a nejstarší náměstí v Malmö. Nachází se v historickém centru města, kde turistům nabízí mnoho dechberoucích památek. Na náměstí se v průběhu celého roku konají nejrůznější trhy a festivaly. Právě ty přinášejí do města mnoho zábavy, kulturního dědictví a lákají řadu turistů. 

Pildammsparken

Malmö, to není jen řada historických a uměleckých památek, ale také nádherné zelené prostranství vhodné k relaxaci. Pildammsparken je mimo jiné ideální pro pikniky, procházky i sportovní aktivity. Navštívit ho doporučujeme zejména v květnu, kdy se tu koná slavnostně zdobená Pildammsdagarna, největší festival květin v celé Skandinávii. Chcete si během toulek městem odpočinout od městského ruchu a užití si krásy přírody? Obrovský park Pildammsparken si okamžitě zamilujete!

Malmo

Moderna Museet

Nadšenci moderního umění mohou navštívit Moderna Museet, které se řadí k nejvýznamnějším muzeím v Malmö. Leží v samotném centru města a poskytuje pestrou škálu sbírek i výstav od místních i mezinárodních umělců. Pyšní se nejen moderní architekturou, ale také interaktivními expozicemi. 

Malmö Museum

Rádi byste se dozvěděli více o historii a kultuře tohoto nádherného švédského města? Vydejte se do Malmö Museum, kde díky výstavám a sbírkám získáte fascinující pohled na minulost i současnost Malmö. Snadno tak mnohem hlouběji porozumíte místní kultuře a tradicím.

Další tipy na výlety v Malmö 

Za zmínku dále stojí také Malmö Opera, park Rörsjöparken, nákupní centrum Emporia, umělecké centrum Malmö Konsthall, zahrady plné květin Slottsträdgården nebo muzeum vědy a námořních dějin.

Uniknout by vám rozhodně neměl ani již zmiňovaný most přes Øresund, který spojuje Malmö s dánskou Kodaní. Tato monumentální stavba, která byla otevřena v roce 2000, je nejdelším mostem pro kombinovanou silniční a železniční dopravu v Evropě. Z mostu můžete obdivovat výhledy na Baltské moře i okolní krajinu. Jestliže budete mít čas, určitě přejeďte přes tento ikonický most a objevte krásy obou sousedních zemí. Uvidíte, že to bude stát za to!

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This