3 nejikoničtější jezera v Rakousku: Přijedete se podívat?

autor: | Čvn 27, 2021 | 0 komentářů

Alpy skrývají nemálo tajemství. V parném létě ovšem možná dáte raději přednost poklidnému koupání a relaxaci u vody než byste se vlekli na vysokohorské túry. Jaká jsou jezera v Rakousku a proč byste se na ně měli přijet podívat?

Léto opět udeřilo a teploty atakují třicítky na každodenní bázi. Pokud přemýšlíte, kam se schovat před každodenním shonem a načerpat novou energii, rozhodně si do svého deníčku destinací připište rakouská jezera. Proč? Pokud máte procestované Česko, za novými zážitky to není
vůbec daleko…

 

Fotka od Marco Venier z Pixabay 

 

1. Achensee 

 

Navštivte srdce Apl – Tyrolsko. Jezero Achensee někdy také „Tyrolský oceán” bylo vyřezáno ledovci před více než 20 000 lety a rozhodně se má čím chlubit. Návštěvníci si na něm pochvalují především smaragdově zelenou hladinu a celkové křišťálově čistou vodu. Úchvatný je i pohled na okolí – malebné hory a zelené louky plné života.

 

Služby pro návštěvníky

Kromě koupání a hromady hotelů, útulných ubytoven a hostelů v okolí se můžete těšit také na surfování, paddleboarding nebo potápění. Achensee má rozhodně co nabídnout i velmi aktivně založeným turistům.

Cesta k jezeru

Nejlépe se dostanete autem (cesta z Innsbrucku zabere cca. 45 minut). Jako zajímavou alternativu nabízí rakouské alpy ale také vlaková spojení. V tomto případě stačí mířit na stanici Jenbach, od které jezdí bezplatné autobusy nebo místní parní souprava. Ze stanice vás samozřejmě dopraví i taxikáři.

Fotka od zandy126 z Pixabay 

 

2. Atterské jezero (Attersee)

 

V Horním Rakousku se tentokrát ve středu jezerního regionu nachází asi nejčastěji zmiňované jezero Attersee. Čím tolik vyniká? Řekněme že kromě nádherné přírody, čisté vody má i nemalý nádech umění. Každé léto od roku 1900 až do 1916 tu totiž trávil secesní malíř Gustav Klimt.

Služby pro návštěvníky

Pokud si dovolenou představujete jako relax v zajetí přírody a architektury, pak vás Attersee naprosto dostane. Jezero je totiž obestavěné malebnými přístavy a hromadou vil, které dodávají místu unikátní atmosféru.

Cesta k jezeru

Do regionu Attersee se dostanete snadno autem – stačí sjet asi v polovině cesty mezi Salzburgem a Lincem z dálnice A1. Pokud budete cestovat vlakem, zapište si stanice Frankenmarkt, Vöcklamarkt, Vöcklabruck.

Fotka od zandy126 z Pixabay 

3. Neziderské jezero (Neusiedler See)

Fotka od Alfred Stier z Pixabay 

V seznamu nesmí samozřejmě chybět ani jeden poměrně netradiční kousek. Zatímco ledovcová jezera v Rakousku bývají často hluboká více než sto metrů, Neziderské jezero má ve svém nejhlubším místě hladinu vysoko asi 2 m. I přesto drží první příčku, co se týče rozlohy vodní plochy. Takto to zkrátka dopadá, když step zalije voda (jediný podobný úkaz v Evropě).

 

Služby pro návštěvníky

Říkáte si, že se v jezeře s průměrnou hloubkou 1 m ani pořádně nevykoupete? Vězte, že největší krásy Neziderského jezera budete s nadšením pozorovat z pevniny. Nadšenci do ptactva zde totiž mohou zahlédnout nejvíce volně žijících druhů ze všech jezer v Evropě. K pití si můžete vzít jedno ze široké nabídky místních vín. Žeby rakouská ižní Morava? 

 

Cesta k jezeru

Neziderské jezero se nachází jen asi 70 km od vídeňského letiště a dostanete se k němu pohodlně autem po dálnici A4. Vlaky jezdí z Vídně co hodinu, není co řešit.

Kam se letos v létě podíváte vy? Nezapomeňte nám v komentářích napsat tipy nejen na další rakouská jezera!

About Pavla Z.
Share This